Vyskúšajte mobilnú aplikáciu Odkaz pre starostu!

Aplikácia Odkazprestarostu pre iOS Aplikácia Odkazprestarostu pre Android Aplikácia Odkazprestarostu pre Windows Phone

Pokračovať na stránku →

www.odkazprestarostu.sk Napíšete pár slov na web a svet za Vašim
oknom sa zmení k lepšiemu. Mágia?


Železničná stanica a okolie

Zodpovednosť za riešenie: Kežmarok

Zaslal: Anonymný užívateľ, 15. októbra 2012

Okolie, ale aj samotná železničná stanica v Kežmarku nie sú dôstojnou vstupnou bránou do mesta. Od nástupište, cez samotnú halu, bývalú autobusovú stanicu pri objekte, menší oplotený park pri hlavnej ceste a nehovoriac o schodoch, ktoré vedú od krčmy/pohostinstva pri kruhovom objazde hore ku stanici. Bude sa s danými problémami niečo v blízkej budúcnosti robiť? Ktoré objekty sú vo vlastníctve mesta a ktoré vo vlastníctve železníc? Ďakujem.

Komunikácia so samosprávou o riešení podnetu

08. november 2012 Odpoveď samosprávy


Objekt železničnej stanice s predpolím a priľahlé parky sú vo vlastníctve Železníc SR. Na povinnosť udržiavať objekt stanice a upratovať priľahlé pozemky Mesto Kežmarok niekoľkokrát upozornilo vlastníka - Železnice SR a prevádzkovateľa prevádzky vedľa schodov, po výzve následne došlo čiastočne k náprave. K úprave predpolia stanice Železnice SR oznámili, že v predchádzajúcich obdobiach zrekonštruovali objekt železničnej stanice a v súčasnosti, s ohľadom na finančný stav, nie sú schopní zrealizovať jej ďalšie úpravy . Prístupové schody od križovatky sú vlastníctvom mesta a upratujú ich aktivační pracovníci počas pracovných dní v dopoludňajších hodinách. Aj napriek tomu sa nedarí dosiahnuť stály poriadok v tomto priestore, ktorý využívajú aj neprispôsobivé skupiny obyvateľstva. Oprava na schodisku poškodených stupňov prebehne na jar po skončení zimného obdobia.

Ing. Eva Kelbelová, vedúca odd.



Považujete odpoveď samosprávy za postačujúcu?

Diskusia

bikerxnx: v neposlednom rade by som navrhoval aj jej odkrytie orezaním stromov, aby bolo vidieť z cesty historicky budovu stanice
Kežmarčan: ...a taktiež opravu secesného plota pri hlavnej ceste pod parkom, ktorého časť znehodnotili necitlivým zásahom kvôli rozšíreniu chodníka. Samozrejme, plot stojí. Ale ako to vyzerá...
jožo: Ja by som to všetko rovno zbúral... Je to hanba mesta, nič viac k tomu netreba dodať
emka: a nie je to tak zalezitost slovenskych zeleznic? ja len ci zase nehladame palicu, aby sme mesto zbili. mozno na zle dvere klopeme. rolu v tom hraje aj pamiatkovy urad. takze po poriadku lidicky




Pokiaľ zvolíte možnosť sledovania podnetu, budete na všetky zmeny (komentáre, aktualizácie a odpovede samosprávy) upozornený e-mailom.

Pridaním komentára súhlasím s pravidlami používania portálu odkazprestarostu.sk.

Stav riešenia podnetu

V riešení

Mapa

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Chcem sledovať riešenie podnetu ▾
Pokiaľ chcete byť informovaní o ďalšom postupe pri riešení tohto podnetu, nechajte nám Váš e-mail, na ktorý Vám zašleme notifikáciu o odpovedi samosprávy alebo o aktualizácii podnetu.


Počet ľudí, ktorí sledujú podnet: 5