Parkovanie pred vchodom - Sibírska 50

Nové Mesto, 21. júl 2018
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

denno denne opakujúce sa auto pre ktoré miesto je vyhradené parkuje na vedľajších miestach alebo v okolí a zaberá nám miesto, majiteľ si takto spraví meisto pre svoje druhé auto aby nemusel ďaleko chodiť od vchodu. Zároveň na žltom značení parkujú pernametne autá, pamätám si ako predmetná plocha slúžila aj ako ihrisko pre deti a hrával som tam občasne futbal, dnes aj to málo miesta čo je na prechod chodníkom nie je možná keďže autá parkujú po celej ploche ako sa len dá. Dalo by sa s oboma vecami niečo robiť?!

Neadekvátne vyrúbanie stromov a vykĺčenie kríkov

Staré Mesto, 20. júl 2018
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Neadekvátne vyrúbanie stromov a vykĺčenie kríkov pri bytovke na Drotárskej ceste 43-45, podľa paragrafu, takýto výrub musí mať povolenie od Ochrany prírody. "Podľa § 47 ods. 4 pís m. A) až j) zákona súhlas na výrub dreviny sa nevyžaduje: a) Na stromy s obvodom kmeňa do 40 cm, meraním vo výške 130 cm nad zemou a súvislé krovité porasty v zastavanom území obce s výmerou do 10 m2" 1. boli vyrúbané stromy s väčším obvodom kmeňa, vidno na fotkách. 2. bolo vykĺčene územie krovinatého porastu, ktoré malo viac ako 10 m2, vidno na fotkách. Prosím teda obec, aby vykonala podľa § 71 zákona o ochrane prírody štátny dozor vo veciach, v ktorých rozhoduje, t.J. Vykonávať štátny dozor nad dodržiavaním ustanoveného zákona o ochrane prírody.

Nebezpečenstvo na chodníku - obchodná ul.

Staré Mesto, 20. júl 2018
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dnes som mal to šťastie stupiť na túto pascu pre medveďov, noha sa mi zasekla vo vnútri a museli mi okolo idúci pomáhať ju vytiahnuť, škrabance na nohe a topánka si to asi tiež odniesla. Dopadnúť to mohlo aj horšie - naozaj nebezpečné.


Viac podnetov Nahlásiť podnet