Jozefa Malíka-znečisťovanie-pôdy

07. júl 2019
Zodpovednosť: Dolné Vestenice
Zaslané samospráve

Zdravím, Bol som upozornený na čiernu skládku v katastri našej obce. Obsahuje veľké kusy kameňov (asi z cintorína), rôzny komunálny odpad a rozbité sklo. Nachádza sa pri prvom sade, pri bráne. GPS koordináty: 48°42'31.9"N 18°24'33.1"E Vopred ďakujem za jej odstránenie.

Gumárenská-Mestský mobiliár-iné

24. jún 2019
Zodpovednosť: Dolné Vestenice
V riešení

Dobry den, chcela by som poziadat o zabezpecenie kontajnerov proti zosunutiu na Gumarenskej ulici, patriace k bytovym domom 331/10 a 331/8. Kontajnery sa nachadzaju na sikmej ploche kvoli ktorej dochadza k posunutiu kontajnerov az na parkovisko. Bohuzial vplyvom pocasia alebo niekedy aj vdaka spoluobcanom pod vplyvom alkoholu dochadza k poskodeniu aut parkujucich za kontajnermi. Chcela by som preto navrhut zabezpecenie kontajnerov zozadu rovnakym sposobom, ako su zabezpecene nedaleke kontajnery na triedeny odpad (len v ich pripade spredu) pomocou dvoch tyci a retaze, ktora by sa umiestnila ZA kontajnery v dostatocnej vyske. Privitame hoci aj ine riesenie, ktore by pomohlo zabranit posuvaniu tychto dvoch kontajnerov smerom na parkovisko. Vopred dakujem za posudenie ziadosti

Obrancov mieru-kôš-poškodený

15. apríl 2019
Zodpovednosť: Dolné Vestenice
Vyriešený

Tu môžeme vidieť, poškodené dno smetiaku, ak sa dá, tak by bola vhodná už výmena za nový,nakoľko uvedený smetiak bol už niekoľko krát opravovaný a material je už preslabený a hrdzavý. Ďalším dôvodom prederavenia môže byť aj to, že do tohto smetiaku je vysypávaný obsah koša na psie exkrementy, ktoré niesú ku dnu smetiaku priateľské. Tento smetiak je najbližšie k tomu na psie exkrementy a aj keď je to v súlade v súlade so Zákonom o odpadoch hádzať exkrementy do komunálu, malo by sa to riešiť rozumnejšie a s ohľadom na obyvateľov, ktorí sú nútený následný smrad trpieť, najmä v letných mesiacoch. A rovno vravím, že tieto informácie mám overené, takže akýkoľvek PR (Public Relation) komentár, že to tak nieje, je zbytočný, ale určite padne. Za skoré vyriešenie vopred ďakujem.


Viac podnetov Aplikácia Nahlásiť podnet

13 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 2
Trend: Stúpajúci (+2)


24 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Bez zmeny


1 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Bez zmeny


viac »