Zámocká-chodník-chýbajúci

29. november 2021
Zodpovednosť: Malacky
V riešení

Dobry den, prosim o riesenie chybajucej casti chodnika na zaciatku Zamockej ulice (na foto). Chodnik nie je nijako oddeleny od cesty. Kedze je to celkom frekfentovany usek v centre mesta (skola, kostol, posta, OC, policia,...) vznikaju tu rozne kolizne situacie. Dakujem, Peter

Mierové námestie-vandalizmus-rušenie nočného pokoja

26. november 2021
Zodpovednosť: Malacky
Vyriešený

Pravidelne každé ráno 4:00 - 4:20 vstáva podnájomník, ktorý býva nad nami. Keby sme nevedeli, mysleli by sme si, že tam býva dáma, ktorá tam stepuje v lodičkách. Nevieme čo tam robí, ale neustále niečim klopká, búcha, šúcha o podlahu. (robí to aj cez deň - ale to je akceptovateľné) Už sme ich niekoľkokrát upozorňovali, ale mladý pán tvrdí, že to on nerobí. Keď 4:30-4:45 odíde z domu - v byte je kľud. Denne vstávame o dve hodiny skôr, sme unavení, chodíme do práce. Nevieme, či máme hneď volať 159, chceme to riešiť normálne - v rámci dobrých susedských vzťahov.(aj keď si myslíme, že pán tu býva na čierno) Doteraz tu neboli žiadne problémy. V byte s ním žije pôvodný majiteľ (p.Žilavý) ktorý je na vozíku, je polohluchý a tohoto k nemu nasťahoval nový majiteľ - ktorý na sťažnosti nereaguje.

1. mája-vandalizmus-rušenie nočného pokoja

26. november 2021
Zodpovednosť: Malacky
Vyriešený

Táto studňa stojí na ulici 1. mája pred domom č. 84. Mesto ju dalo do pôvodného stavu v rámci budovania chodníka a parkoviska. Tešili sme sa z toho. Od jari do jesene ľudia z okolia z nej čerpajú vodu na polievanie kvetín. Ale odvtedy sme stratili pokoj v nočných hodinách. Takmer denne sa tu v noci schádza mládež, čerpá vodu, fetuje a robí hluk. Ráno sú tu po nich rozhádzané plastové fľaše, obaly od cigariet, špačky a pod. Z tohto dôvodu sme po polievacej sezóne studňu zabezpečili reťazou a výsledok vidíte na obrázku. Vykrivená páka, ktorú časom zrejme úplne odlomia. Nakoniec sme z existencie tejto studne nešťastní a boli by sme radi keby sa s tým niečo urobilo. Možno by pomohla mestská kamera, ktorá by miesto monitorovala a pomáhala identifikovať vandalov a feťákov.


Viac podnetov Nahlásiť podnet