Stojaca voda na chodníku pri stanici

16. február 2018
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Na zrekonštruovaný chodník pri stanici tečie voda z odkvapu budovy, hromadí sa priamo uprostred nevyspádovaného chodníka a tvorí tu veľkú mláku.

Túlavé mačky na Juhu

15. február 2018
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dobrý deň. Na sídl. Juh ul. Ľ. Fullu dlhodobo pretrváva problém s túlavými mačkami, ktoré sú dokonca prikrmované obyvateľmi priľahlého bytového domu. V blízkosti sú detské ihriská, kam chodia tieto mačky, taktiež najmä vo večerných hodinách rušia mraučaním a nehovoriac o šírení baktérií, vírusov, bĺch a pod., som kontaktoval mestskú políciu so žiadosťou o odchyt. Nakoľko oni vraj nedisponujú kapacitami na odchyt mačiek (iba psov), obaciam sa preto touto cestou so žiadosťou o zjednanie nápravy a odchyt týchto túlavých mačiek. Vyplýva to taktiež z povinnosti obce ako je uvedené v citácii na obr. priloženom k podnetu podľa Zákona 39/2007 § 22 ods.8 Obce sú povinné zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce. Vopreď ďakujem za skoré a kladné vybavenie podnetu.

Bernolákova - ničenie zelene

15. február 2018
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dobrý deň. Na Bernolákovej je dlhotrvajúci problém s nedostatkom parkovacích miest, autá parkujú na tráve, detskom ihrisku aj teplovodnej šachte. Zároveň upozorňujem na chýbajúci chodník pred domom 2422 a zvýšený pohyb áut, čo ohrozuje chodcov. Problém je riešiteľný, vytvoriť chodník a parkovacie miesta je možné aj bez výrubu stromov - prikladám návrh. Ak by mala byť odpoveďou na tento podnet nedostatok financií, obyvatelia tohto sídliska si radi parkovacie miesta odkúpia, čím by sa financovanie aspoň z časti vyriešilo.


Viac podnetov Nahlásiť podnet