Dolná štvrť-cesta-neodhrnutá

13. január 2019
Zodpovednosť: Myjava
V riešení

Počas sneženia sa na Dolnej štvrti okolo potoka sa ukázal zhrňovač 2x to tak odhrnul,že i čo ľudia očistili lopatami,tak očistené nahrnul hrudy snehu a k parkoviskám pre auta a ľudia nemohli vychádzať.Kopu snehu pod stromom urobili ľudia lopatami a traktor radlicou tam prihrnul sneh z cesty.Cestu zúžil iba na šírku radlice a tak,že nahrnul sneh a mamička musela cez túto nahrnutú kopu celý kočík prenášať. Nezhrňuje sneh na bok cesty,ale na kopu pod strom a k parkoviskám,ani si neotočí radlicu,aby na očistené plochy nenahrnul sneh.Vyjazdené koľaje,hrbolce ak v takom tvare zamrznú si môže človek polámať nohy,lebo inak ublížiť.Cesta sa využíva okrem aut aj pre chodcov a deti tade chodia do školy a v bytových domoch bývajú prevážne starý ľudia.Každoročne je táto časť zanedbaná až ku kostolu.

Hoštáky-Verejné služby-iné

02. január 2019
Zodpovednosť: Myjava
Zaslané samospráve

Už dlhú dobu sledujem ako denno denne svietia všetky stropnice v prechodoch MŠ Hoštáky a DSS Úsvit Myjava. Pravidelne každé ráno sa všetky tieto svetlá zapínajú už o 4.30 hod a z nedele na pondelok už o 23.00 hod. Takto to fungovalo i počas celých sviatkov, keď má MŠ a DSS Úsvit prázdniny, teda voľno.To je pre mňa nepochopiteľné. Je potrebné takéto osvetlenie keď sa škôlka otvára o 6.00 resp. keď sú prázdniny? Nestačili by senzory pohybu? Kto je vôbec za to zodpovedný? Na jednej strane veľké šetrenie a na druhej plytvanie.

Parkoviská na Dolnej štvrti pri potoku a dome 365

07. december 2018
Zodpovednosť: Myjava
V riešení

Na Dolnej štvrti pri potoku a aj pred domom 365 sú nevyužité zbytočnosti, ktoré by mohli slúžiť ako parkovacie mesta:pri potoku je prašák kovový,ktorý nikto nevyužíva a aj ku ohrade ku kontajnerom je miesto,kde niektorý ľudia hádžu iba bio odpad,tiež by mohlo byť tam parkovacie miesto,lebo už v tejto lokalite dosť parkovacích miest chýba.Tiež ako stojí jeden strom naklonený pre domom 365 by mohlo byť o 1 parkovacie miesto a aj z opačnej strany by vyšli po úprave 2 možno aj 3 parkovacie miesta.


Viac podnetov Nahlásiť podnet