Štefánikova-strom-invazívna rastlina

21. február 2024
Zodpovednosť: Púchov
Vyriešený

Dobrý deň,v meste sa má vyrúbať 80 zdravých stromov Javorovca jaseňolisteho,chcem sa opýtať na skutočný dôvod výrubu zdravých stromov.Jedná sa o cudzkrajnú drevinu pôvodom zo severnej Ameriky,do Európy bola dovezená koncom 17.storočia. ako okrasná drevina.Strom je nenáročný na obsah živín v pôde, odolný voči mrazom a nepriaznivým vplyvom mestskeho prostredia.Z môjho pohľadu ,sa nejedná o invazivnu drevinu,lebo keby tomu tak bolo tak teraz,by sme tu museli mať po 60.rokoch min.300 stromov, čo nemáme. Mesto okolo stromov kosí, čím zabraňuje nekontrolvanému šíreniu.Moja otázka znie,že komu prospeje výrub zdravých stromov a kto na tom najviac získa,napr.vo forme drevoštiepky? Mesto je zaťažené chemickou výrobou,prideme v čase globálneho otepľovania o ochladzovací efekt, čistenie vzduchu,produkciu kyslika a v neposlednom rade,prideme o zadržiavací efekt vody v prírode.Naozaj chceme prísť o naše zelené pľúca? Naši dedovia a pradedovia,by sa museli v hrobe obracať,keby sme to dopustili! Zlo zvíťazí,ak dobrí ľudia neurobia nič.

Moravská-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

20. február 2024
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dobrý deň chcela by som Vás požiadať o vyčistenie plochy ul. Moravská 1884 /52 bývalá Vymenicka kde sú samé odpadky, fľaše atď poprosím o zrezanie stromu vŕby neplní účel. Kúsok ďalej pod schodami hrnce, fľaše ako sa ide do Marcipánky pod vchodom. Ďakujem pekne za vyriešenie problému.

Rastislavova-cesta-rozbitá (väčší úsek)

19. február 2024
Zodpovednosť: Púchov
Vyriešený

Prosím o opravu cesty na väčšou úseku. Ide o cestu v odbočke k paneláku a keďže ide o rozbitý väčší úsek a pred odbočkou aj parkujú auta vznikajú nebezpečné situácie. Popri oprave cesty by bolo vhodné za zváženie ten trčiaci obrubníkový "polkruh" pre košmi úplne zrušiť a vyrovnať na cestu. Je dosť nebezpečné tadiaľ prechádzať ak oproti parkuje auto.

Mudroňova-rozšírenie chodníka

15. február 2024
Zodpovednosť: Púchov
Zaslané samospráve

Jedná sa o rozšírenie chodníka na Mudron ovej ulici z dôvodu potrieb pre imobilných obcanov,pre ktorých pravidelne chodí sanitka, ktorá jazdí po trávniku cim znečisťuje chodník po ktorm chodia mamičky s kočíkmi a cyklisti.Chodnik sa rste aj prepadáva je tam značný pokles oproti normálu


Viac podnetov Aplikácia Nahlásiť podnet

212 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 16
Trend: Stúpajúci (+11)


833 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 10
Trend: Stúpajúci (+1)


4 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Bez zmeny


viac »