Slovenská-strom-chýbajúci

Mesto Východ a Mesto Juh, 24. marec 2019
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

V piatok 22.03.2019 začali s výrubom stromov na cintoríne na Slovenskej ulici. Prečo a či výrub bude pokračovať. Bude nejaká náhrada zelene na danom mieste? Stromy vhodne oddeľovali miesto cintorína a v okolí bytoviek je aj tak málo zelene. Ďakujem za odpoveď.

Nad Medzou-znečisťovanie-vody

Mesto - Sever a Telep, 17. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Zaslané samospráve

Rieka Hornád v našom meste je znečistená rôznym odpadom, ktorý pravidelne prichádza z horného toku po veľkej vode. ( kočiare, pneumatiky, koberce, sedačky a pod.) Zhruba každých 50 - 100 m sa niečo vo vode nájde. Otázka na správcu - kedy plánuje tok vyčistiť.

Za Hornádom-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Mesto Východ a Mesto Juh, 16. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Dobrý deň, na ulici Za Hornádom (pri škôlke) už dlhšiu dobu stojí nepojazdné vozidlo bez STK a EK. Bolo by vhodné ho odstrániť, keďže zbytočne zaberá parkovacie miesto. Ďakujem

Nábrežie Hornádu-cyklotrasa-poškodená

Mesto - Sever a Telep, 16. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Chodník v úseku ZŠ Kožuchova a OC Madaras je v jednom úseku úplne prepadnutý a v havarijnom stave. Správca by mal tento úsek ohradiť do odstránenia závad. Chýba tam pevné zábradlie a hrozí pád do voľnej hĺbky. Tento trpený stav na tomto úseku je od začiatku, nechápem ako to niekto mohol naprojektovať, postaviť a skolaudovať.

Štúrovo nábrežie-Verejné služby-iné

Sídlisko Mier, 14. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Zaslané samospráve

Ľudia kŕmia kačky, čo pre kačky ani pre ľudí nie je dobré (https://www.dobrenoviny.sk/c/66792/ochranari-biju-na-poplach-tymto-kacice-urcite-nesmiete-krmit). Spôsobuje to, okrem iného, aj premnoženie potkanov kvôli zvyškom pečiva, o čom bol už pred 5 rokmi napísaný článok v Korzári (https://spis.korzar.sme.sk/c/7062877/novovestania-tvrdia-ze-za-premnozene-potkany-moze-krmenie-kaciek.html). Toto spôsobuje napríklad prehryznuté káble pri výťahoch. Mohli by ste, prosím, vyvesiť tabule, na ktorých by bolo napísané, že je zakázané kŕmiť kačky pečivom? Ďakujem Marián

Eleny Maróthy - Šoltésovej-vertikálna značka-vyblednutá

Mesto Východ a Mesto Juh, 12. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Zaslané samospráve

Dobrý deň, nedávno som si všimol tieto tri dopravné značky označujúce vyhradené miesta na parkovanie. Čo ma na nich zaujalo je, že každá je úplne iná - výška, konštrukcia a dokonca aj farba stĺpika. Viem že je to vec čisto estetická, ale nebolo by vhodné, aby mesto používalo jeden typ značky? Ďakujem

Tepličská cesta-Zeleň a životné prostredie-iné

Mesto Východ a Mesto Juh, 11. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Zaslané samospráve

asi pred rokom bola navozená stavebná suť na lúku za madaras parkom ku hornádu, čiastočne ju zamaskovali navozením výkopovej zeminy, resp ďalšej sute. lúka je síce súkromným pozemkom, ale je voľne prístupná, priamo pri hornáde. chodia sem psíčkari, rodičia s deťmi a takáto divoká skládka hizdí ináč relatívne príjemné prostredie. Je mi záhadou, prečo sa kompetentný o.i.mestská polícia nevenuje tomu do očí bijúcemu pohľadu (denne okolo prechádzajú pri "obchôdzkach" - objazdoch). Príhoda zo soboty 9.3.2019 - pánovi na prechádzke prešiel psík po tejto skládke a vrátil sa z rozrezanou labkou, z ktorej tiekla krv doslova prúdom, nasledoval akútny zásah veterinára, narkóza a šitie...takže zaujímalo by ma či je v kompetencii mesta, resp.samosprávy riešiť čierne skládky aj na súkromných pozemkoch.

Lipová-stĺpik-nadbytočný

Sídlisko Tarča a Kozí vrch, 09. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Dobrý deň.Na Lipovej ulici oproti Družbe sú stĺpiky a veľká odpadová rúra ktoré sú zbytočne a nevyzerá estetický.Zaroveň chcem poprosiť či sa nedá vyznačiť parkovacie čiary po okraji cesty Lipová smer škola.lebo nevie každý vodič akú madzeru má nechať.Ďakujem.

Pod Tepličkou-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Mesto Východ a Mesto Juh, 02. marec 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Zaslané samospráve

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či je v pláne oprava cesty nakoľko je cela cesta v dezolatnom stave. Mestu platime dane tak isto ako fercekovce a hute ale mestske časti sa nedajú porovnať. Doposiaľ neevidujeme zo strany mesta žiadnu aktivitu pre nás. Patríme k mestskej časti bez vodovodu, kanalizácie a so zdemolovanou cestou. U koho si mám žiadať náhradu škody za zničený podvozok na aute, ktorý som už neraz riešil z dôvodu rozbitej cesty. Začo ako mestská časť platíme dane? Za odpoveď ďakujem.

Jiřího Wolkera-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Sídlisko Mier, 26. február 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Vyriešený

Uz vyse tyzdna je takyto stav s papierovym kontajnerom.


Viac podnetov Mobilná aplikácia Nahlásiť podnet

196 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 13
Trend: Stúpajúci (+7)


419 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 3
Trend: Klesajúci (-2)


89 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 1
Trend: Bez zmeny


viac »