Odstránenie veľkokapacitného kontajnera - Wolkerova 9-23

Sídlisko Mier, 14. november 2017
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dobrý deň, chcem sa informovať dokedy budú na sídl. Mier vystavené veľkokapacitné kontajnery. Tieto kontajnery okrem toho, že sú zastaralé, sú predovšetkým lákadlom pre neprispôsobivých občanov nášho mesta. V tomto prípade sa jedná o kontajner nad bytovým domom na ul. J. Wolkera 9-23, kde to začína byť neúnosné čo sa týka čistoty okolo kontajnera. Okrem toho, že tu chodia pravidelne neprispôsobivý občania a nechávajú za sebou neporiadok (viď. foto s týždňovým odstupom), veľmi radi sa tu pristavujú "cezpoľní" a vyprázdňujú svoje autá. Myslím si, že výmenou za nové, menšie kontajnery využívané po celom meste, by sa tieto problémy aspoň čiastočne odstránili, nakoľko by už nebol taký veľký výber "sortimentu" z kontajnerov, resp. možnosť na vykládku smetí. Vopred ďakujem za odpoveď.

Nové parkovisko na Bezručovej ulici

Sídlisko Mier, 08. november 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Uzavretý

Pred nedávnom bolo odovzdané do užívania nové priestranné parkovisko na Bezručovej ulici na sídlisku Mier. Parkovisko skvele plní svoj účel, cestná komunikácia sa uvoľnila a zvýšila sa plynulosť cestnej premávky. No nie všetkým vodičom sa chce urobiť pár krokov naviac. Pravidelne parkujú v protismere, tesne pred križovatkou a tak zhoršujú a komplikujú výjazd na hlavnú ulicu. Poslanie nového parkoviska sa takto neguje. Možno by pomohlo osadiť na vjazde a výjazde ulice dopravné značky "Zákaz státia".

Pošta na sidlisku Tarča

Sídlisko Tarča a Kozí vrch, 02. november 2017
Zodpovednosť: Iný subjekt
Uzavretý

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na dôvod, prečo na sídlisku Tarča nieje žiadna pošta, rsp ak je tak v OC Madaras , kde si človek nemôže ani prevziať balík. Ja ako mamička na materskej dovolenke s dvoma deťmi musím utekať do mesta na hlavnú poštu. Všetky sídliska v SNV majú vlastnú poštu ,no tá naša ktorá je až v Madarase neslúži ako by mala pre obyvateľov nášho sídliska. Prevažna väčšina obyvateľov je v dôchodcovskom veku, ktorým by uľahčilo život zriadenie úschovne balíkov aspoň v OC Madaras. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Lucia J.

Skaly na tráve za Slovenskou ulicou pri MŠ.

Mesto Východ a Mesto Juh, 30. október 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Je v poriadku, ak niekto takýmto spôsobom chce zabrániť výjazdu áut na trávnatú plochu? Že poukladá kamene a staré tehly na trávnik? Podľa môjho názoru, by tam nemali byť, pretože to vyzerá strašne a bráni tráve rasť. Môže sa tam stať aj nejaký úraz, kedže je to blízko škôlky. A tieto skaly môžu zlodeji využiť na krádež a vlámanie do áut.

Banícka ulica - katastrofálny stav vozovky

Mesto - Sever a Telep, 26. október 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Dobrý deň, chcem upozornosť určite aj v mene všetkých obyvateľov Baníckej ulice na katastrofálny stav cesty na tejto ulici v Sp. Novej Vsi a dôrazne apelovať na urgentnú a komplexnú opravu tejto cesty, ktorá pripomína jazdu po pooranej roli. Zároveň o vyjadrenie samosprávy, konkrétne komu má občan adresovať faktúry za opravy tlmičov na aute, ramien, resp. podvozku na aute, k poškodeniu ktorému dochádza vďaka hrôzostrašnému stavu cesty a nečinnosti samosprávy v tejto veci čim sa poškodzuje majetok občanov, teda osobné motorové vozidlá, ktoré musia prechádzať cez túto ulicu. Ďakujem.

Potreba rekonštrukcie chodníkov v širšom centre mesta

Mesto Východ a Mesto Juh, 24. október 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Chcem sa opýtať či mesto neuvažuje o rekonštrukcii chodníkov v širšom centre mesta. Foto je spred vchodu na Českej 2 ale problémových úsekov je viac. Napr. Mlynská ulica či ulica od železničnej stanice k hotelu Metropol. Pre ľudí na invalidnom vozíku sa prechádzka na týchto miestach mení na boj o život. Mám pocit že vedenie mesta čaká kým sa na týchto miestach nestane nejaký vážny úraz alebo kým ho niekto nezažaluje za ublíženie na zdraví.

Zabudnuté autobusové zastávky na Tarči

Sídlisko Tarča a Kozí vrch, 23. október 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Chcem upozorniť na fakt, že pri tak veľkej rekonštrukcii ciest a chodníkov na sídlisku Tarča, investor zabudol na vybudovanie zastávok MHD (mimo jazdného pruhu) na ulici Brezová (Hasičská stanica a Domov dôchodcov - po oboch stranách). Pomaly budeme oslavovať 70. výročie verejnej autobusovej dopravy a aj naďalej budú autobusy (nie svojím pričinením) obmedzovať a ohrozovať bezpečnosť cestnej premávky, pretože musia zastavovať na zastávkach v jazdných pruhoch. Podobná situácia je aj na ceste smerom do Novoveskej Huty. Nahnevaný vodič MHD Galdun Jakub

Vyfrezovaná cesta B.Nemcovej a kedy bude asfalt?

Mesto - Sever a Telep, 22. október 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

dobry den ,potesilo ma ked sa cesta na ul.B.Nemcovej vyfrezovala,ze konecne sa bude robit cesta.Ale po mesiaci pekneho pocasia ked sa dalo asvaltovat ma to preslo.ako to je u nas z opravami,vyfrezujete nechate mesiac po ceste jazdit auta nech ten vyfrezovany dobry podklad zase znicia,a tak to bude DOKEDY???Cakate snad na volby ci co si maju obcabia mysliet.Som zvedavy ako teraz ten rozbyty podklad spevnite,potom vobec netrebalo frezovat ale az vtedy ked sa to bude robit.Takze kedy a ako to som zvedavy...asi v zime a potom ako dlho vydrzi ta cesta?a to nehovorim o tom prachu ako na autach tak na domoch.asi vas treba ziadat o preplatenie umyvania aut tak potom asi zacnete pracovat tak ako vas platime z nasich dan....

Chodník Bezručova ulica

Sídlisko Mier, 20. október 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Dobrý deň. Na ulici Bezručova bolo vybudované nové parkovisko a čiastočne opravená cesta. Kedy sa opraví aj chodník, ktorý je v katastrofálnom stave? V pláne mesta to nie je v programe. Ďakujem.

Úprava parkoviska

Sídlisko Mier, 11. október 2017
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Uzavretý

Chcel by som Vás poprosiť či by sa nedal doasfaltovať najazd na parkovavisko aby bol zarovno s vozovkou. Ďakujem


Viac podnetov Mobilná aplikácia Nahlásiť podnet

118 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 8
Trend: Stúpajúci (+2)


345 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Klesajúci (-3)


68 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Bez zmeny


viac »