Gemerská-schody-poškodené

Ferčekovce, 09. júl 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Zaslané samospráve

Nebezpečné schody! Pri autobusovej zastávke Gemerská č. 1 vo Ferčekovciach pre chodcov sú kovové schody po ktorých cestujúci zostupujú z cesty Spišská Nová Ves – Novoveská Huta na slepú ulicu Gemerská. Samotné prechádzanie cez cestu je pre vystupujúcich cestujúcich z autobusa linky č. 3 veľkým rizikom, aj keď je tam plná čiara mnohé automobily túto horizontálnu dopravnú značku nerešpektujú a predchádzajú stojaci autobus. Vďaka veľkej opatrnosti chodcov sa tam zatiaľ nestala nehoda. Sú však vodiči, ktorí rešpektujú dopravné značenie, zastavia a dávajú prednosť chodcom na prejdenie cez cestu. Zastávka autobusa je tam historicky oficiálna, ale značenie prechodu pre chodcov chýba! Druhým problémom sú spomínané železné schody. Dlhodobo sa im nevenuje údržba a neviem posúdiť, kto je vlastníkom.

Za Hornádom-Verejné služby-vstup na plaváreň v lete

Mesto Východ a Mesto Juh, 03. júl 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Zaslané samospráve

Chcel by som sa spýtať kompetentných, prečo sa zrušil individuálny vstup na krytú plaváreň počas letnej sezóny. Ja ako plavec si chcem ísť na hodinku, dve zaplávať a 6 € za vstup, ktorý zahŕňa služby, ktoré nevyužijem (letné kúpalisko, atrakcie, bufet), je nehorázna suma! Ak je problém s kontrolou, kto sa kde zdržiava, ideálne riešenie by bolo zľavnené vstupné dve hodinky pred záverečnou. Poprosím o reakciu. Ďakujem.

Eleny Maróthy - Šoltésovej-dlhodobo odstavené vozidlá-nezistené EČV a TK a EK

Mesto Východ a Mesto Juh, 03. júl 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Uzavretý

Prosím o preverenie a prípadné odstránenie dlhodobo odstaveného starého auta pod plachtou, ktoré už niekoľko rokov bez pohnutia blokuje parkovacie miesto. Pneumatiky sú spojené s asfaltom a okolo uz rastie tráva. Ďakujem.

Šarišská-dopravné zrkadlo-chýbajúce

Ferčekovce, 30. jún 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Prosím vás pekne, nemohli by ste osadiť zrkadlo pre ľudí vychádzajúcich zo Zemplinskej ulice, je to tam neraz veľmi tesné pri vychádzaní na hlavnú cestu. Na ulici karpatská ste zrkadlá osadili, tak verím, že ich osadíte aj pre nás. Ďakujem 🙂

Koceľova-krík-neostrihaný

Mesto - Sever a Telep, 30. jún 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Vyriešený

Tento rok neboli strihané kroviny. V ich okolo rastie 2 metrova tráva a pokryva. Podobná situácia je aj inde v meste. Celkovo Spisska vyzera tento rok veľmi zanedbane.

Eleny Maróthy - Šoltésovej-vandalizmus-pitie alkoholu na verejnosti

Mesto Východ a Mesto Juh, 27. jún 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Uzavretý

Dobrý deň chceli by sme sa informovať ako plánujete riesit každoročný problém ulice E.M.Soltesovej s rómskymi obyvateľmi lepšie povedané deťmi a pubertiakmi ktorý každý deň obťažujú svojim krikom, revom, zanechávanim odpakov, vysedavanim na schodoch bytoviek pri svojom letnom kúpaní v Hornáde? Je to každoročný problém ktorý trvá celé leto od rána do večera. Obyvatelia po nočnej malé deti v týchto teplých dňoch nemôžu mať otvorené okná lebo ich budí tento nevyžiadany krik. Mestská polícia je na nich kratka, ich občianska stráž tiež nepomáha . Alebo nám neostáva nič iné len si zvyknúť na tento bordel? Prosím riešte to tiež chceme vyjsť na ulici bez toho aby po nás tieto "deti" pokrikovali ! Tiež chceme mať poriadok pred vchodom do bytu! Odporúčam vám stráviť len jeden deň v tejto lokalite!

Púpavová-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Mesto - Sever a Telep, 24. jún 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Neriešený

Rozpadnuty kanál v strede cesty je tu oznaceny od jesene. Nie je uz najvyšší cas to po vyse pol roku dať do poriadku?

Inovecká-trávnatá plocha-nepokosená

Ferčekovce, 22. jún 2019
Zodpovednosť: Iný subjekt
Vyriešený

Dlhodobo nekosená plocha okolo potoka znemožňuje pohodlný prechod, zvýšený výskyt hmyzu

Štúrovo nábrežie-detské ihrisko-poškodené

Sídlisko Mier, 22. jún 2019
Zodpovednosť: Iný subjekt
V riešení

Chcela by som upozorniť na smetisko, ktoré sa nachádza na ihrisku blízko tesca v Spišskej Novej Vsi. Všade sú porozhadzované odpadky a na detskej preliezke sa dokonca nachádza exkrement. Boli sme tam asi pred troma dňami a sme nemilo prekvapení stavom ihriska. Myslím, že na takýchto miestach by sa nemali vytvárať takéto “smetiská”.

Rázusova-Verejný poriadok-iné

Mesto - Sever a Telep, 21. jún 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Neriešený

Dobrý deň, ako obyvateľov žijúcich v centre nášho krásneho mesta (Rázusova) nás už dlhodobo trápi neriešený problém zgrupovania sa mládeže na mieste za Emkobelom pri garážach, kde chýba osvetlenie príp. kamerový systém a pravidelný monitoring zo strany mestskej polície. Naša mládež na danom mieste najmä počas letných mesiacov konzumuje dennodenne alkohol (príp. iné návykové látky), počas víkendov sa hlučne a vulgárne správa počas celej noci aj o 3-4 nad ránom a po každom takomto nočnom záťahu ostáva na tomto mieste hromada odpadu, kt. následne mesto (resp. B-nova) z času na čas upratuje. Preto Vás žiadame o adekvátne riešenie daného problému. Obyvatelia, žijúci v tejto lokalite tam parkujú svoje autá, ich deti sa hrávajú v blízkom okolí a samozrejme ľudia sa snažia v noci spať...Ďakujeme


Viac podnetov Mobilná aplikácia Nahlásiť podnet

190 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 5
Trend: Klesajúci (-3)


453 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 7
Trend: Klesajúci (-10)


97 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 6
Trend: Stúpajúci (+4)


viac »