Sadová-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Mesto Východ a Mesto Juh, 18. február 2019
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dobry den Neporiadok a odpad popri ceste na celom úseku ulice za Tatranom a ZOO.

Elektrárenská-chodník-bariérový

Mesto - Sever a Telep, 18. február 2019
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Kto naprojektoval, zrealizoval a schvalil do uzivania tieto prekazky na chodniku po vystavbe obchodu Billa ? Umiestnit stlpiky semaforov do stredu chodnika, urobit z toho prekazku pre chodcov, vozickarov a mamicky s kocikmi ( pri budove elektrarni neprejde kocik pre dvojcata ) tak na toto musel byt vystudovany ini expert. Na pravej strane chodnika pozdlz Billy je totalny chaos a doslova zanckovy smog. Zratajte si kolko tam je dopravnych znaciek, reklamnych putacov a ineho bordelu. Co robi mestsky architekt a odbor dopravy ?

Elektrárenská-Cesty a chodníky-iné

Mesto - Sever a Telep, 15. február 2019
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Ocenujem, že konečne máme opravenú časť chodníka od hlavnej križovatky smerom na Ferčekovce. Síce len na jednej strane ulice, ale dočkali sme sa. Problém sa však hneď ukázal po nekvalitnej práci. Ako bol naplánovaný spoj chodníka resp. asfaltu a zábradlia? Lebo ako vidno na fotkách, stavebná firma to zjavne zanedbala. Myslím, že v 21. storočí sa to dá urobiť oveľa krajšie. Ja viem, že podmienkou mesta pri výstavbe Billy bola úprava okolia, vybudovanie novej svetelnej križovatky a oprava chodníkov na náklady Billy, a že Billa si na to našla stavebnú firmu. ALE mesto má predsa dozorovať, aby výstavba nepoškodila vyzuál mesta. Musíme predsa chcieť, aby práca bola odvedená kvalitne a toto nevyzerá na kvalitu. Okrem toho zábradlie už hrdzavie... Vám to nekole oči? Mne áno.

Janka Matušku-strom-chýbajúci

Sídlisko Mier, 12. február 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
V riešení

Dobry den, chcela by som sa informovat na kvalifikaciu zamestnancov, ktori maju na starosti orez stromov v nasom meste. Rozculila som sa uz minuly rok a tiez rok dozadu, kedy bol " orezany" nas krasny javor, kde mi bola podana klamliva informacia, ze strom dorastie. Po dnesnom opat neodbornom zasahu prikladam foto v akom stave strom nechali. Moze mi to niekto vysvetlit, ze co z toho krasneho stromu urobili???! A ako to budeme riesit? Hlavne, ze citame vsade a hlasame osvetu, co vsetko sme ochotni pre zivotne prostredie urobit.. Toto je priklad toho, ked dame pilku a noznice do ruk ludom bez rozumu a este aj bez dozoru. PS. Prikladam aj foto z jesene pred par rokmi, kedy sme sa mohli este pysit.. Dakujem za skoru odpoved S pozdravom Bc Ivana Horvathova

Trieda 1. mája-strom-invazívna rastlina

Sídlisko Mier, 12. február 2019
Zodpovednosť: Spišská Nová Ves
Vyriešený

Dobrý deň. Na to, že niektoré dreviny na sídlisku boli vysadené živelne a nevhodne sme už dávno prišli po sťažnostiach obyvateľov prišla náprava. Rozvetvené a košaté stromy boli nemilosrdne orezané, prípadne vyrezané. Dnes nám po nich zostali len atrapy s hrubým kmeňom a strapatou šticou a pne s vyčnievajúcim koreňovým systémom, ktoré vzhľadu trávnika nijak neprispievajú. Pýtam sa, nedajú sa tieto nevkusné stromy odstrániť a vysadiť okolo chodníka z oboch strán novými napr. aké máme na námestí na Letnej ulici? Časom by vznikla okolo chodníka krásna alej, ktorá tu okolo r.2005 už skoro bola.


Viac podnetov Mobilná aplikácia Nahlásiť podnet

186 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 9
Trend: Stúpajúci (+8)


418 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 6
Trend: Stúpajúci (+4)


90 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 3
Trend: Stúpajúci (+3)


viac »