Suché konáre pri Zetku

17. august 2017
Zodpovednosť: Iný subjekt
Neriešený

Medzi Zetkom a potokom sú fajn lavičky , ale strom nad nimi je z polovice suchý a nezdravý a potrebuje minimálne orezat, než to na niekoho spadne. Ďakujem.

Nepriehľadná križovatka

12. jún 2017
Zodpovednosť: Stará Turá
V riešení

Dobrý deň, je možné umiestniť zrkadlo na ulici Hurbanová na mieste, kde sa vychádza z parkoviska na hlavnú cestu? Vo väčšine prípadov, pri Andiame tam stáva toľko áut, že ak chce vodič odbočiť vľavo smerom k poliklinike, musí autom vojsť do križovatky, aby sa uistil, či nejde nič zdola, potom zhora a až potom môže ísť. Niekedy je to dosť komplikované aj pre skúseného šoféra. Ďakujem.

ZŠ - bočný vchod

25. máj 2017
Zodpovednosť: Stará Turá
V riešení

Dobrý deň, bolo by možné upraviť bočný vstup do ZŠ Komenského? Stačilo by kúsok žltej čiary priamo okolo chodníka pri bránke a ideálne aj priechod pre chodcov. Pribudli parkovacie miesta, ale väčšina ľudí má pocit, že autom sa dá zastaviť iba pri bránke. Ohrozuje to všetky deti, cez auto ich nieje vidno. Možno by to mala byť len jednosmerná ulica. Ďakujem.

Obytný blok s jednostranným prístupom

21. máj 2017
Zodpovednosť: Stará Turá
V riešení

Určite tu neuvediem nič nové, o čom by kompetentní v Starej Turej nevedeli. Podľa stávajúceho podnetu zo Zhromaždenia delegátov SBDO Stará Turá, pripomeniem touto cestou problém (atrakciu, nedostatok, možno i jedinečnosť) v našom meste - na Mierovej ulici - je tu obytný blok s jednostranným prístupom! Na "zadnú" stranu vchodov ústia dvere - únikový východ - ale do voľného priestoru, teda na trávnik. Nechcem si predstaviť situáciu po výdatnom lejaku, že by na túto plochu, ku vchodu museli prísť hasiči, sanitky, či iné vozidlá po rozmáčanom trávniku. Stále si lámem hlavu, ako na takýto nedostatok bolo vydané kolaudačné rozhodnutie? Myslím si, že o takomto probléme poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Stará Turá nevedia. Jediné riešenie je, ak nechceme trpieť uvedený stav naďalej, vybudovať aspoň chodník pozdĺž bytovej jednotky na Mierovej ulici, k možnosti priblíženia sanitky, záchranných vozidiel, hasičom, atď.. Prípadne aspoň dodať stavebný materiál a možno prístupovú cestu si vybudujú tam bývajúci obyvatelia svojpomocne. S pozdravom Ing. Ján Kormoš. p.s. prepáčte za záber ale fotka nie je.

Nevyhovujúci prechod

07. apríl 2017
Zodpovednosť: Iný subjekt
Neriešený

Nevyhovujúci priechod pre chodcov, najmä žiakov 1. stupňa ZŠ. Priechod končí v ceste a v tráve. Taktiež nieje riadne zvýraznený, ani osvetlený. Taktiež križovatka je neprehľadná a spomaľovače neefektívne. Široko ďaleko nie je žiadny priechod, kade majú chodiť naši najmenší?

Chýbajúci chodník

17. október 2016
Zodpovednosť: Stará Turá
V riešení

Prosím o dobudovanie chýbajúceho chodníka na ulici Štúrovej. Kedže práve prebiehajú výkopové práce na Korei, bolo by efektívne využiť tento čas na prepojenie spodnej a vrchnej časti korei chodníkom. Jedná sa o veľmi nebezpečný usek cesty , z každej strany je križovatka, plus neprehľadná zákruta. Autá tam dosahujú veľké rýchlosti v oboch smeroch a chodci sa nemajú kde vyhýbať. Daným úsekom chodia deti do školy, aj mamičky s kočíkmi i ostatný chodci. V prípade že v oboch smeroch ide auto, chodec sa nemá kde uhnúť, ludia uskakujú do trávnika. V zime keď je sneh sa tu majú problém vyhnúť autá, chodec tu už riskuje život a zdravie. Keďže sa nejedná o náročnú stavbu, ide o krátky úsek chýbajúceho chodníka a je tam aj voľné miesto popri ceste, určite bynemal byť problém tento chodník dobudova


Viac podnetov Aplikácia Nahlásiť podnet

13 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Bez zmeny


9 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Bez zmeny


2 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: -
Trend: Bez zmeny


viac »