Konáre

12. február 2018
Zodpovednosť: Zemianske Kostoľany
V riešení

Dobrý den pani starostka, V prvom rade sa chcem spýtať na priestor pre odkladanie konárov. Je možné tuto skládku premiestniť ďalej alebo na iné miesto? Pretože sa dosť často stáva že su uprostred cestičky, ktorá vedie od mosta na ulici Bozeny Nemcovej. Chápem, že tento most nie je obecným majetkom, ale využíva ho kopec našich občanov, a to aj deti, aj mamičky s kočíkmi. Teraz momentálne tieto konáre obchádzajú ľudia dookola a skáču ako opice, aby sa vyhli blatu. Moja druha otázka je, prečo sa dala naviezť zem, hlina? Neviem ako to mám nazvať, keď tam bol navedeny strk a dalo sa pekne prejsť aj cez mokré pocasie. Z tejto hliny je po daždi jedna veľká bacorina, potom to rozjazdia autá, neskôr mrzne a mame Vysoké Tatry. Jedna katastrofa. Som úplne zhrozený, znechutený.

Zabratie prístupu k smetnému košu

01. február 2018
Zodpovednosť: Zemianske Kostoľany
Vyriešený

Dobrý den, V prvom rade je výborne umiestnenie smetiakov na sklo v našej obci. Tento sa nachádza vedľa požiarnej zbrojnice, ale nikto sa k nemu nedostane, pretože si niekto spravil z uličky parkovisko.

Znečistenie vozovky

12. január 2018
Zodpovednosť: Iný subjekt
Vyriešený

Žiadam zabezpečiť PRAVIDELNÉ! čistenie vozovky a priľahlého chodníka na úseku od železničného priecestia až po ulicu Pod horou. Vozovka a chodník sú neprijateľné znečistené rozprášeným prevážaným stabilizátom na trase ENO-odkalisko. V suchom počasí sa z vozovky výrazné práši a v mokrom sa z rozsypaného materiálu stáva kašovitá zmes. Okrem toho žiadam v potrebnom rozsahu odstrániť dreviny pod skalným útvarom (za odbočkou do Chalmovej) a odhrnúť krajnicu od zeminy tak, aby sa rozšíril využiteľný profil vozovky. Za súčasného stavu je z dôvodu porastu zúžený profil vozovky a dochádza k nebezpečným situáciám v prípade stretu vozidiel a chodcov v danom úseku. Vyššie požadované žiadam pravidelne udržiavať.


Viac podnetov Nahlásiť podnet