Triedenie odpadu

18. apríl 2018
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dobrý den, pani starostka. Chcem sa spýtať, ci v našej obci su aj smetiaky na triedený odpad - papier a hliník ako je to aj v mestách. A ak nie, plánuje sa niečo takéto zabezpečiť, aby bolo menej kominalneho odpadu? Ďakujem

Opakujúci sa zápach v obci

15. marec 2018
Zodpovednosť: Iný subjekt
Vyriešený

Dobrý deň pani starostka, včera sme si všetci občania mohli v miestnom rozhlase vypočuť dlhosiahle vyjadrenie sa k zápachu z minulého týždňa, kde sme boli ubezpečení, že i napriek tomu, že sa majiteľovi kontajneru, z kadiaľ zápach vychádza a znepríjemňuje život občanom, síce nariadilo odstránenie kontajneru, čo aj spravil, ale následne ho priviezol na pôvodné miesto a vraj dobre utesnil. Ako ho utesnil a kto to skontroloval a vôbec dovolil, keď zápach už aj počas včerajšieho zastupiteľstva a aj dnes sa neustále šíri po obci? Občania platia dane či v obci a či do štátu, a tak právom očakávame rýchle riešenie bez ohľadu na to, kto to má v kompetencii.. Výhovorka, že obec o tom nemala znalosť je voči obyvateľom trochu trúfalá.

Konáre

12. február 2018
Zodpovednosť: Zemianske Kostoľany
V riešení

Dobrý den pani starostka, V prvom rade sa chcem spýtať na priestor pre odkladanie konárov. Je možné tuto skládku premiestniť ďalej alebo na iné miesto? Pretože sa dosť často stáva že su uprostred cestičky, ktorá vedie od mosta na ulici Bozeny Nemcovej. Chápem, že tento most nie je obecným majetkom, ale využíva ho kopec našich občanov, a to aj deti, aj mamičky s kočíkmi. Teraz momentálne tieto konáre obchádzajú ľudia dookola a skáču ako opice, aby sa vyhli blatu. Moja druha otázka je, prečo sa dala naviezť zem, hlina? Neviem ako to mám nazvať, keď tam bol navedeny strk a dalo sa pekne prejsť aj cez mokré pocasie. Z tejto hliny je po daždi jedna veľká bacorina, potom to rozjazdia autá, neskôr mrzne a mame Vysoké Tatry. Jedna katastrofa. Som úplne zhrozený, znechutený.


Viac podnetov Nahlásiť podnet