Cyklisti na chodníku na Žomboch

Zodpovednosť za riešenie: Alekšince

V riešení
meno
Elena Jamrich Hadvigová 19. apríla 2018

Chodník pre chodcov, ktorý smeruje na Žomboch je opakovane využívaný cyklistami, ktorí vôbec na chodcov nedávajú pozor, poprípade sú pod vplyvom alkoholu. Človek tam musí mať oči na chrbte, aj tak ma včera jeden skoro zrazil. Odskočila som v poslednej chvíli. Ten chodník, pokiaľ viem, je pre chodcov, poprípade detičky na trojkolkách, čo ešte nemôžu na cestu. Bolo by super, keby tam na začiatku a na konci boli značky a chodci sa nemuseli báť po ňom chodiť. Ďakujem.

24. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet.

Podľa § 52, zákon č. 8/2009 Z.z.:

(2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.

Vášmu podnetu sa budeme venovať na najbližšom obecnom zastupiteľstve.

S pozdravom

OcÚ Alekšince

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.