Vrak bez STK na Javorníckej ul.

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

Vyriešený
meno
vodič zo Sásovej Nespokojný 27. októbra 2014

V Banskej Bystrici na sídlisku Sásová - ul. Javornícka medzi vchodmi 5 a 7 stojí už niekoľko mesiacov vrak starej červenej škodovky bez platnej STK a EK, ktorý zaberá zbytočne miesto pre iné vozidlá...

30. október 2014

Odpoveď samosprávy

Vážený občan
predmetné vozidlo bolo príslušníkmi mestskej polície zaevidované a spisový materiál bude odstúpený na Okresný úrad v Banskej Bystrici - odbor pre cestnú dopravu a komunikácie, ktorý je vecne a miestne príslušný vo veci konať.

Mgr. Stanislav Matulay
vedúci oddelenia vnútornej správy MsP
24. november 2014

r

Nič nevyriešia, lebo sa tým nezapodievajú! Takýchto prípadov je v BB veľa. Dokonca je aj tu na portáli odkazprestarostu zverejnená jedna škodovka na Tulskej, s rovnakým príbehom. V skratke verdikt z toho celého je), že kým má pridelené EČV, tak tam môže "beztrestne" parkovať.
To, že nemá platnú STK ani EK zrejme nikoho z kompetentnych na úrade netankuje. V takomto stave to tam bude môcť parkovať ešte veľmi dlho.
14. december 2014

qwd

Pokial ma auto evidenčne čislo tak auto sa nemôže odstranit. Auto treba odhlasit a az potom sa može zlikvydovať. A nechapem čo mate proti takimto vrakom lebo pokial ma špz tak tam stat môže.
02. február 2015

Arnie

Riešenie je jednoduché:
Nakoľko má rachotina prepadnutú STK a EK, treba ho odtiahnuť a uložiť na parkovisko odťahovej služby, kde mu bude účtovaný poplatok za každý deň státia. Podľa EČ je zistenie majiteľa jednoduché, treba mu odtiahnutie oznámiť a rachotinu vrátiť až po uhradení nákladov na parkovanie a odťah. Treba stanoviť lehotu, po ktorej bude rachotina odvezená na vrakovisko k likvidácii a následne vymáhať komplet všetky náklady od majiteľa.
Pár takýchto exemplárnych riešení a vraky by veľmi rýchlo vymizli z mesta.
06. marec 2017

Ing. Michal Štúber, MsÚ Banská Bystrica

Dobrý deň,
vozidlo bolo odstránené zrejme jeho držiteľom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania