Rozkopaný chodník

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

Vyriešený
meno
Peter Spedobb 21. apríla 2015

Chcel by som sa informovať, komu vadil chodník na autobusovej zástavke Magurská.Chodník respektívne svah, je tam rozkopaný už asi 6 rokov. Od vtedy sa tam absolutne nič nezmenilo. Pri silnom daždi blato steká na vozovku. Pri vystupovaní s autobusu musia ísť chodci po ceste, lebo chodník je nepriechodný.

27. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

Vami uvedený problém bol spôsobený začatím realizácie stavby Rehabilitačného centra, na ktorú bolo vydané právoplatné stavebné povolenie. K dnešnému dňu stavba nebola dokončená a pozemok zmenil majiteľa. Stavebný úrad nariadi súčasnému vlastníkovi pozemku uviesť veci do pôvodného stavu. V prípade, že sa tak nestane, bude riešenie problému postúpené priestupkovému oddeleniu MsÚ v B.Bystrici.

Oddelenie údržby miestnych komunikácií MsÚ BB
27. november 2016

Lenka Kováčová

Dobrý deň,
Do dnešného dňa nie je problém riešený. Denne chodím kočíkom s malým dieťaťom po hlavnej ceste, niekedy blokujeme autobus a niekedy sa obávam, aby nás autobus nezrámoval.
Podotýkam, že mesto opravilo chodník oproti a namaľovalo prechod pre chodcov, ktorým keď prejdete, nemáte kde pokračovať, pretože vyústi do tohoto rozbúraného chodníka. Ocitnete sa rovno v križovatke.
Žiadam o neodkladné riešenie problému a odpoveď.
Ďakujem.
Lenka Kováčová
19. február 2017

Peter Spedobb

Chcem by som vedieť, či sme sa niekde posunuli alebo nie ??? Lebo jama je rovnaká, a začína sa podmývať aj časť parkoviska.
31. január 2018

Peter Spedobb

06. február 2018

Odpoveď samosprávy

Mesto Banská Bystrica zabezpečí opravu chodníka v roku 2018

oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ BB
23. november 2018

Peter

Rozkopany chodnik

Chodnik pri parkovisku na Pieninskej ulici je dlhodobo rozkopany a nie je uvedeny do povodneho stavu po vykonanych stavebnych pracach. V pripade, ze vela prsi, z miesta vyteka bahno na cestu. Takisto je miesto nebezpecne pre deti, ktore mozu spadnut do danej rozkopavky.
20. marec 2019

Milan Cerovský

Magurská-chodník-rozkopaný

Dobrý deň,
niekedy medzi rokmi 2009 a 2012 došlo k rozkopaniu chodníka a svahu pod veľkým parkoviskom Magurská/Pieninská. Neviem kým, prečo a či sa podarilo to čo mal byť zámer.
Dnes po viac ako 7 rokoch je stav nemenný:
1. Chodník rozkopaný
2. Voda z rozkopávky vyteká na cestu, hlavne pri topení snehu a mrznutí to je obzvlášť nebezpečné.

Majiteľom pozemku je mesto.

Žiadam o opravu, teda zamedzeniu vytekaniu vody na cestu, zasypaniu celej rozkopavky a zarovnaní s okolitým svahom a opravu chodníka.

Ďakujem

Milan Cerovský
20. marec 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
01. august 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Admin OpS
05. február 2020

Odkazprestarostu.sk

Bol kontaktovaný zadávateľ podnetu, ktorý uviedol, že:

Dobrý deň. Do dnešného dňa je stav úplne rovnaký. Nič sa nezmenilo. Budem rád ak s tým viete pohnúť.

Ďakujem.

Admin OpS
05. február 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,

podnet opätovne preposielame samospráve.

Admin OpS
12. marec 2020

Milan Cerovský

Nemožné sa stalo skutočnosťou, zdá sa, že aj na magistráte už nastal rok 2018 (dokedy sa mala oprava uskutočniť) a teda dnes sa robili práce, predpokladám, súvisiace s odstránením diery.
21. marec 2020

Milan Cerovský

Podnet vyrieseny, jama zasypana a chodnik doasfaltovany.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania