Choré a preto nebezpečné stromy

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

V riešení
meno
Martin Baník 09. augusta 2016

V tejto lokalite boli už odstránené viaceré vyschnuté stromy. Teraz je na rade ďalší, ktorý hrozí, že spadne a niekomu ublíži alebo poškodí autá pod ním stojace. Poprosím, príďte pozrieť, kým je čas.

09. august 2016

Odpoveď samosprávy

Podnet postupujeme správcovi zelene, ktorý vykoná potrebné ošetrenie dreviny.

Ján Chmelík
Oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných komunikácií
MsÚ B. Bystrica
12. august 2016

Odpoveď samosprávy

V predmetnej lokalite sú schválené na výrub dva polosuché stromy (Gledíčia a Brest), ale zatiaľ nespĺňajú podmienky §47 zákona 543/2002 o Ochrane prírody a krajny a preto sa budú rúbať až vo výrubovom období 01.10 2016 - 31.03.2017.

Valent (ZAaRES)
15. august 2016

Martin Baník

Pán Valent, ďakujem za odpoveď. Veľmi jej nerozumiem, pretože neviem, o ktoré stromy ide.
V tomto prípade mňa však skôr trápi skutočnosť, že strom na obrázku má prevísajúci konár, ktorý je nad zaparkovanými autmi. Pri búrke alebo vetre je veľká pravdepodobnosť, že sa zlomí a spadne. Veľmi sa mi páči formulácia, " sú schválené na výrub dva polosuché stromy ", to je fakt výborné konštatovanie. Nech sa darí....
27. marec 2017

Martin Baník

Páni zo ZARESu, ešte vám zostávajú 4 dni aby ste stihli termín, ktorý ste sľúbili.
29. marec 2017

Martin Baník

Urgujem podnet ID 31771, zostávajú 4 dni k splneniu sľubu.

Splnenie sľubu pod evidenciou ID 31771

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania