Chýbajúci / neobnovený prechod

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

V riešení

Dlhoročný prechod pre chodcov na Podlavickej ceste "zmizol" - vedie od obchodov, lekárne, ambulancií ku pošte, autobusovej zastávke a ku kultúrnemu domu. Nikde v blízkosti iný prechod nie je, preto prosíme o jeho obnovenie aspoň do doby, kedy sa nájde lepšie riešenie.

04. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Správca miestnych komunikácií nebude obnovovať predmetný priechod pre chodcov nakoľko bol zriadený v rozpore so Zákonom č. 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Priechod pre chodcov musí viesť z chodníka na chodník čo v tomto prípade absentuje.

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí, MsÚ Banská Bystrica - správca MK
05. apríl 2017

OR Podlavice-Skubín

Prosíme nájsť také riešenie, ktoré bude v súlade s predpismi. Jedná o frekventované miesto a prechádzaniu cez cestu sa v tomto úseku nedá vyhnúť.
Je možné, aby prechod viedol z chodníka na autobusovú zastávku?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania