Parkovanie pri nemocnici

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Juraj 02. mája 2017

Rad by som poukazal na problematicke parkovanie na zelenych plochahch pod nemocnicou, ktore vsetci ignoruju. Chapem ze zaparkovat pri nemocnici je velky problem, to vsak neospravedlnuje ludi aby zdemolovali navokol vsetky zelene plochy. Problem vznika predovsetkym pri dazdoch, kedy auta travu komplexne rozbijaju a vznikaju velke bahenne plochy.
Ak mesto nechce riesit zakaz parkovania popri ceste, nech na plochy aspon osadi zatravnovacie kocky.

14. máj 2017

Juraj

Od zaslania podnetu ubehli 2 tyzdne... Vyjadri sa niekto k rieseniu tohto problemu?
12. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Dňa 02.05.2017 bol Banskobystrickému samosprávnemu kraju, Nám. SNP 23, 974 01 Banská Bystrica (ďalej len „BBSK"), elektronickou formou doručený podnet týkajúci sa problematiky parkovania „na zelených plochách pod nemocnicou". Po preskúmaní obsahu podnetu bolo BBSK zistené, že riešenie predmetnej záležitosti nespadá do kompetencie BBSK, keďže pozemky, v podnete označené ako zelené plochy nie sú vo vlastníctve BBSK.
17. júl 2017

Juraj

Dobry den,

je mi luto ze mesto a BBSK si tuto vec prehadzuju medzi sebou ako horuci zemiak. Namiesto toho aby tento problem zacali riesit aj bez toho aby ich bombardovali obyvatelia, to ticho ignoruju.
Aky problem pre mesto alebo BBSK predstavuje poslat tam mestsku policiu a problem zacat riesit najprv len upozornenim? V celom meste sa totalne ignoruje nezmyselne parkovanie na zelenych plochach, ktore su uplne zdevastovane...
17. júl 2017

Juraj

Btw, mestska policia pred tym ako da na auto papucu si najprv overi cez kataster nehnutelnosti, ci auto parkuje na ceste vo vlastnictve mesta?
02. február 2018

Juraj

Parkovanie nemocnica

Problém, ktorý mesto absolútne nerieši, ako aj všetky problematické parkovania v meste. Rád by som poprosil mestskú políciu v súčinnosti s mestom, aby danú vec začali riešiť. To že pri nemocnici nie je dostatok parkovacích miest, neoprávňuje vodičov ničiť zelené plochy všade na okolo. Musíme si dať najprv všetko zničiť a potom o tom začneme rozmýšľať?
Ďakujem.
02. február 2018

Anonymný užívateľ

Podnet bol opätovne preposlaný Mestu Banská Bystrica ako aj BBSK.

Michal Šimonfy
Administrátor pre Banská Bystricu
06. február 2018

Odpoveď samosprávy

V prvom rade, tu nejde o parkovacie plochy. Je to zeleň. To, že sa tam parkuje, nie je záležitosťou oddelenia údržby miestnych komunikácií. Tobôž nie vtedy, keď sa jedná o parkovanie pozdĺž cesty v majetku a správe BBSK. Tiež nie je našou prácou riadiť políciu a smerovať ich na porušovanie akýchkoľvek porušovaní zákona, alebo verejného poriadku. To by sme mohli mať pracovníka na každom rohu a každý by mal priradenú jednu policajnú hliadku.
Na riešení statickej dopravy slúžiacu pre Nemocnicu FDR, resp. UMB, by malo záležať v prvom rade kompetentným z týchto inštitúcií. Či boli z ich strany vyvolané rokovania kompetentných strán pre riešenie parkovania nám známe nie je.
V danej lokalite - v blízkosti Nemocnice FDR - sa plánuje po schválení ÚPN M B.Bystrica zmien a doplnkov č.5 s rozšírením parkovacích plôch. V akom časovom horizonte a s akým spôsobom financovania sa k dnešnému dňu vyjadriť nevieme. Mesto Banská Bystrica sa zaoberá komplexnou parkovacou politikou mesta, ktorá bola zverejnená na pripomienkovanie na webovej stránke mesta Banská Bystrica.

oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ BB
07. február 2018

Juraj

Ano jedna sa o parkovanie na verejnej zeleni cim vodici porusuju zakon o cestnej premavke.

Preco tento podnet nie je zaslany mestskej policii v Banskej Bystrici ale oddeleniu údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ BB?
13. február 2018

Juraj

Dobry den,

je mozne tento podnet poslat na riesenie mestskej policii Banska Bystrica? Ziadny iny subjekt tento problem nedokaze vyriesit. Dakujem.
27. február 2018

Odpoveď samosprávy

Zastavenie a státie na okraji cesty na Tajovského ul. nie je možné kvalifikovať ako zakázané podľa § 25 ods. 1 písm. s/ zák. č. 8/2009 Z. z o cestnej premávke, pretože v katastrálnej mape KU Banská Bystrica je celá plocha označená ako zastavané plochy a nádvoria, teda ako pozemok na ktorom je postavená inžinierska stavba, miestna a účelová komunikácia, lesná, poľná cesta, chodník, nekryté parkovisko a pod.

Mgr. Ján Solivaj, objasňovanie priestupkov MsP
27. február 2018

Juraj

Dakujem za objasnenie tohto absurdistanu.
Clovek chce zlepsit prostredie okolo seba v ktorom denne zije, ale v podstate to nema ziadny zmysel, pretoze sa najde vsetko co nejaky sposob napravy vyvrati. Odtialto je jedina moznost sa odstahovat :). Rezignoval som!
Howgh.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania