Ján Kuciak, Martina Kušnírová ✝ 2018

Neupravený chodník

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

Vyriešený

Zaslal: Zuzana, 16. decembra 2017

Od piatku 15. 12 od 10, 20 hod. do dnes 16. 12. nebol chodník v určitej časti smerom od zastávky MHD na Karpatskej ulici prechodný,
pretože zhŕňač z cesty všetok sneh a ľad nahrnul na chodník.
Pri práci si nevšímal, že sme boli na chodníku traja chodci.
Následne nedošlo k žiadnej ďalšej úprave chodníka menším mechanizmom.
Celkove je smutné. že chodci sú permanentne vystavení ohrozeniu, pretože máme vystupovanie z autobusov sťažené nahrnutými kopami snehu!

18. december 2017

Odpoveď samosprávy

Správca miestnych komunikácií dôrazne upozornil dispečerov zimnej údržby miestnych komunikácií na povinnosť prispôsobiť rýchlosť jazdy vozidla vykonávajúceho pluhovanie vozovky tak, aby nedochádzalo k zasypaniu súbežného chodníka snehom z vozovky. Zároveň správca MK zabezpečil opätovné vyčistenie chodníka na Karpatskej ulici.

Oddelenie údržby MK a IS
MsÚ Banská Bystrica

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.