Nedostačujúci odvoz smetí

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

V riešení
meno
Andrea 31. marca 2018

Máme problém s odvozom smetí a so stavom, v ako je miesto pre odpad. Upozorňovala som už na to p. Suchého z mestského úradu. Evidentne sa tu vyprodukuje viac odpadu, ako je smetných nádob. Na toto miesto dávajú smeti aj podnikateľské subjekty z Milestones a aj obyvatelia Milestones. Od nahlásenia problému sa situácia zlepšila, smeti sú aspoň v igelitových vreciach. Ale tie nie sú vzdy odvezené. Na priloženej fotke je stav tesne po odvoze smeti, dňa 30.3.18 ráno. Treba sa zamyslieť aj nad tým, že podnikateľské subjekty vyprodukujú aj viac papierového odpadu (kartóny) ako je kapacita 1 kontajneru. Priestor okolo smetí sme upratali, ale je nemožné udržiavať ho v poriadku kvôli odpadu mimo smetných nádob. Ako riešenie by sme prijali viac smetných nadob, alebo častejší odvoz smetí.

02. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na základe uvedeného podnetu a dlhodobého znečisťovania okolia predmetných kontajnerov na zber komunálnych odpadov bude všetkým majiteľom prevádzok a bytov, a správcov a prenajímateľov predmetných nehnuteľností zaslané upozornenie na dodržiavanie legislatívy.
Taktiež na mieste vykonali kontrolu príslušníci MsP avšak pôvodcu odpadov nezistili. Zároveň bola MsP požiada o priebežné monitorovanie stojiska.
Stojisko kontajnerov bolo dočistené zvozovou spoločnosťou.

S pozdravom

Ing. Michal Štúber
odd. odpadového hospodárstva a ÚVP
MsÚ Banská Bystrica
16. december 2018

Andrea

Moskovská-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Dobrý deň, priloženu fotografiu som fotila 14.12.2018, 9:30. Tesne po odvoze smeti. Neporiadok na tomto mieste je vlastne stále. Už v minulosti som podávala žiadosť na vyriešenie. Napriek tomu, že v portáli svieti ako vyriešený, vyriešený nie je. Musí sa nájsť príčina problému, možno ich je aj viac a tie potom riešiť. Problémom je dlhotrvajúci, opakujúcich sa neporiadok. Ak aj my - obyvatelia bytovky miesto upraceme, o nejaký čas to je znovu. Prosím o pomoc pri vyriešení tohto problému. Nastálo.
23. december 2018

Andrea

Dobrý deň, je 23.12.18.Stav sa iba zhoršuje. Vobec nie je nič riešené. Aspoň na Vianoce by tam mohol byt poriadok.
23. december 2018

Andrea

Ptikladam foto.
24. december 2018

Andrea

Je 24.12.18. Prikladám foto. Ďakujeme. A prajem príjemné sviatky.
26. december 2018

Jozef

Majitelia bytov a prevadzky budu upozornene na dodržiavanie legislativy??? To snad ani nemozete mysliet vazne. Ak by kapacita kontajnerov na mnozstvo vyprodukovaneho odpadu stacila urcite by to tam nevyzeralo takto.. Je to problem mesta, pretoze my si za odvoz odpadu platime, tak laskavo umoznite ludom za svoje peniaze odhodit odpad do na to urcenych nadob s dostatocnou kapacitou. Lebo legislativa plati na obe strany. Nemyslíte???
29. december 2018

Peter

Ani ja nepovazujem problem za vyrieseny. Mesto a jeho zastupca p. Štúber sa tu vysmievaju do oci obyvatelom mesta a akoze je vsetko v poriadku?? My si platime dane za odpad a nema nas co zaujimat, ze kontajner je plny. Povinnostou mesta je, aby boli vcas a riadne vyprazdnene. Snad nebudeme doma skladovat odpad a popri tom este platit panovi primatorovi jeho velkorysy plat??? Nech si p. Štúber precita zakon, ake povinnosti ma mesto. V pripade, ak obyvatel vyhodi odpad, ked su plne nadoby, nicoho sa nedopusti, nakolko je to jeho zakonne pravo, za ktore si plati. Na druhu stranu mesto je povinne tento odpad odniest tiez, aj ked jej mimo nadob, nakolko nebolo mozne ho ulozit do nadob chybou mesta.

Takze dufam, ze mesto prestane takymito vyjadreniami provokovat, nakolko v Sasovej je to tiez hroza a mohlo by dojst aj k inej konfrontacii, nez v spravach/emailoch. Napriklad da niekto mesto na sud, ze si nedodrziava svoje povinnosti.
29. december 2018

Andrea

Možno sa stačí inšpirovať inými mestami Na Slovensku. Kde majú elektronické signalizovanie, či sú plné nádoby a smetiarske auta idú iba tam, kam treba,. Je to lacnejšie a aj efektívnejšie. Doba ide dopredu a ti zaspati na vavrínoch sú z toho iba nervózni. Ale my sme v tomto prípade zákazníci a vyvíjame tlak, aby sa služby zlepšili. Bolo by dobre, keby to aj zamestnanci mesta pochopili ako možnosť rastu a zdokonalenia sa. Ved modernejšie znamená lacnejšie.
29. december 2018

Jozef

Tato signalizacia by mala vyznam iba v pripade, ze by objem kontajnerov bol niekolko nasobne vyssi. Ved predsa bezny kontajner sa zaplni za 2 dni.
Asi by to nebolo efektivne ked je veľa ulíc jednosmernych a dnes by zapipal kontajner na zaciatku Tatranskej...zajtra na konci Tatranskej...a pozajtra v strede Tatranskej a smetiarske auto by muselo zakaždým prejst cez cele mesto aby vysypalo dany kontajner..v tomto pripade je efektivnejsie vysypat vsetky kontajery v danom rajone....pretoze aj nafta nieco stoji a to nehovoriac o danej signalizacii na to nespocetne množstvo tak malych kontajnerov. Ved tu signalizaciu...jej servis...informacny system pre jednotlive auta a pre dispecing by sme zaplatili zase len my platcovia dani. A ako uz vieme na Slovensku sa na tom nabalia vsetci. Takze odvoz odpadu by uz nestal tych cca 30 euro na rok. A kto to vysvetli dôchodcom a sociálne slabším???
Staci ked bude mesto ako vyberči dani aj dodržiavať zakony.
07. január 2019

Andrea

Bohužiaľ, znovu som problém zadala ako novy podnet. Je 7.1.2019 a je to katastrofa. Miesto bolo 23.12.2018 upratané. A vyzeralo to perfektne. Ale v sobotu sa znovu zaplnili všetky smetiaky čiernymi vrecami a sme tam, kde sme boli.
09. január 2019

Andrea

Moskovská-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Dobrý deň, znovu posielam, ako to u nás vyzerá pri smetnych kosoch. Cez víkend sa hromadne zaplnili všetky smetne nádoby rovnakými čiernymi vrecami. Teraz je všetko plne a odpadky sú na zemi. Dala som si tú námahu a pozrela som sa dovnútra vriec. Sú tam zbytky z obalov potravín a zbytky potravín. Vobec neseparovane a vôbec nestlacene dokopy. Sú teda veľké na objem. A takto sa to opakuje dokola. Zrazu sa všetky smetiaky naraz zaplnia vrecami a je vybavené. Čiže ako som písala predtým, pokiaľ sa nevyrieši príčina problému, nepohneme sa ďalej. Mesto bude mať nespokojného občana napriek akciám, ktoré podniklo. Dám tip: pozrite sa do vriec.
08. jún 2019

Andrea

Dobrý deň, už zopár dní znovu musíme obchádzať okolo nedôsledne urobenom odvoze smetí.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.