Vysoká tráva

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Vyriešený
meno
Peter 11. júna 2018

Nepokosené trávnaté plochy v okolí obytných domov na ulici Kráľovohoľská 20 - 22, vo vysokej tráve sa drží burina, mraveniska, kliešťe a kopa iného hmyzu. Deti sa nemôžu hrať, psíčkari vyvenčiť psa a nehovoriac o alergiach, ktoré spôsobuje nepokosená tráva.

12. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Zodpovednosť za údržbu zelene na pozemkoch v okolí uvedených bytových domov má vlastník pozemku, ktorým je MBB a.s., Banská Bystrica.

Ján Chmelík
odd. odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev
MsÚ B. Bystrica
19. júl 2018

Odkaz pre starostu

Vyjadrenie MBB a.s., Banská Bystrica:

Ako zodpovedný subjekt za pozemky na ulici Kráľovoholská 20-21-22 Vám na základe Vášho podnetu ohľadne vysokej trávy v okolí obytných domov oznamujeme nasledovné:
Uvedené pozemky boli kosené v nasledujúcich termínoch :
- začiatok kosenia 11.6.2018 - následne prebiehalo kosenie v termínoch 18.6.2018, 19.6.2018, 20.6.2018 - 22.6.2018 bola pokosená posledná plocha za obytnými domami
V dôsledku zlých poveternostných podmienok bola tráva na kopách a následne odstraňovaná.
Dňa 3.7. bola odstránená posledná tráva z pozemku hraničiacim s plotom nasledujúceho pozemku. Podotýkame, že ostrovčeky popri ceste boli kosené už dvakrát v uvedených termínoch.
Dalšia etapa kosenia bude prebiehať v mesiaci júl 2018.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania