Oprava oporného múru pri detskom ihrisku

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

V riešení
meno
Margita Novoroľníková 05. septembra 2018

Oporný múr pri detských ihriskách v Sásovej je v dezolátnom stave. Schody popri múre sú opravené/ ďakujem/ , ale podnet na opravu múra nebol podaný, tak sa neopravoval. Myslela som si, že kompetetní si to všimnú a dajú to opraviť, keď sa opravovali schody.
Múr je stavaný z panelov a horná časť z tehál. Tehly sú už opadané, rozmrvené.
Prvý panel, na ktorom je upevnený basketbalový kôš, je už posunutý a medzi panelmi sú 3 - 4 cm špáry. Deti, keď sú nejaké detské akcie, sedávajú na vrchnej časti múra. Mám obavy, že sa môže stať aj nejaká nehoda. Žiadam o opravu múra. Novoroľníková Margita

06. september 2018

Milan Cerovský

Nevadí, hlavne že promptne na FB informovali, ze ako to opravujú resp. opravili. Pat a Mat v praxi.
06. september 2018

Odpoveď samosprávy

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ B.Bystrica spravuje komunikácie v správe a majetku mesta BB. Nie stavby športových ihrísk a podobne. Toto ku komentáru pána Cerovského.

Dohodneme ďalší postup so ZAaRES-om, ktorý je správcom ihriska.

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ B.Bystrica
06. september 2018

Milan Cerovský

Milý anonymný pracovník "Oddelenia údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ B.Bystrica" fajn tak sa prosím zaresu opýtajte, že či je efektívne urobiť všetko raz a poriadne alebo to kúskovať, deliť. Úprimne nespravili to tí pracovníci ako Pat a Mat?
09. september 2018

Margita Novoroľníková

Neviem, aké služby má na starosti ZAaRES. Ja si myslím, že kosenie trávy, odvoz smetí.
Veď tento múr bol postavený už, keď stavalo sídlisko a toto ihrisko ešte nebolo. Mňa nezaujíma ako máte podelené práce, ale hlavne nech sa oprava prevedie. Keby sa ten múr aj zvalil, ak by to bolo potrebné a schody sa zabezpečili nejakou ochranou pre prechádzajúcich ľudí/ v prípade loptových hier, hokeja..../. To všetko nech prerokujú odborníci, nie spoza stola, prísť sa pozrieť na to miesto. Ďakujem
15. september 2019

Margita Novoroľníková

Takto sedáva mládež na múre.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania