Námestie SNP-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

V riešení
meno
Vladimir 02. februára 2019

Hodinová veža v Banskej Bystrici okrem svojej svojskej naklonenosti pri dotváraní jedinečného mestského charakteru je často používaná v rôznorodých marketingových stratégiách mesta. Krásna a cenná pamiatka žiaľ na jednotlivých ciferníkoch ukazuje rozdielny čas. Je to veľmi mätúce pre okoloidúcich a zahanbujúce pre mesto.

26. február 2019

Odpoveď samosprávy

Informačné centrum Banská Bystrica, ktoré zabezpečuje prevádzku Hodinovej veže ako turistickej atrakcie pravidelne kontroluje technický stav Hodinovej veže a pri zistení nedostatkov okamžite kontaktuje spoločnosť, ktorá zabezpečuje technickú údržbu zariadení Hodinovej veže a prípadné nedostatky priebežne odstraňuje. Na základe telefonickej komunikácie s danou spoločnosťou sme ohľadne nesprávneho nastavenia bočných hodín na veži dostali stanovisko: v jarných mesiacoch r. 2019 bude oslovená spoločnosť, ktorá posúdi stav a odporučí spôsob opravy, prípadne vyčísli množstvo finančných prostriedkov potrebných na vykonanie generálnej opravy, dokonca možno výmeny strojného zariadenia, keďže sa jedná o rokmi opotrebovaný stroj.

Alena Motyčková, Informačné centrum Banská Bystrica
Námestie SNP
974 01 Banská Bystrica
06. apríl 2019

Andrea

Som veľmi vďačná za túto komunikáciu. Myslím, že všetci chápeme, že nejde všetko hneď. Ale často chýba adekvátna odpoveď zo strany mesta a tak vzniká pocit, že mesto nemá záujem o spravovanie vecí verejných. Takže teraz už iba treba počkať na tu jar 2019, kedy sa veci pohnú dopredu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania