Národná-dopravné zrkadlo-chýbajúce

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

V riešení
meno
Milan Cerovský 26. februára 2019

Dobrý deň,
žiadam umiestniť dopravné zrkadlo na križovatku pri rektoráte UMB pre vozidlá idúce v smere od Námestia SNP.
Vozidlá od smeru Námestie SNP nemajú šancu vidieť vozidlá idúce v smere od Kuzmányho ulice. A vznikajú tu dopravné kolízie.

Ďakujem za urýchlené riešenie

M. Cerovský

27. február 2019

Odpoveď samosprávy

Mesto Banská Bystrica ako príslušný cestný správny orgán nesúhlasí s doplnením dopravného zrkadla nakoľko vodič má dostatočný rozhľad, len sa musí vysunúť na úroveň vozidiel, ktoré parkujú po ľavej strane na jednosmernej komunikácii, pričom nesmie ohroziť jazdu vozidiel po hlavnej ceste. V prípade státia vozidiel mimo vyznačených parkovacích miest - v križovatke, je potrebné kontaktovať policajné zložky (štátna a mestská polícia), nakoľko je to porušením § 25 ods.1, písm d, zákona č.8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.


Mesto Banská Bystrica, Mestský úrad v Banskej Bystrici, Stavebný úrad, Oddelenie dopravných stavieb
27. február 2019

Milan Cerovský

"Oddelenie dopravných stavieb" dakujem za odpoved. Hmm no mne to nesedi.
Skusim, ked budem mat cas, vam urobit fotodokumentaciu ako velmi sa musi auto vysunut aby videlo dostatocne na vozidla prichadzajuce sprava.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.