Hurbanova-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

Neriešený

Dobry den, kedy mesto konecne vybojuje protihlukovu stenu na R1, ktora prechadza popri obytnych zonach Radvan a Belveder? Viem, ze je to v kompetencii NDS, ale mesto nam ju slubuje uz 10 rokov a stale nic...Mohli by ste na nich zatlacit. Dakujem.

22. jún 2019

Milan Cerovský

Dovolím si doplniť moje poznatky:
Tu https://www.facebook.com/groups/bystrica/permalink/2436843776326521/
Jakub Gajdosik viceprimator mesta:
"Práve som sa vrátil zo stretnutia s obyvateľmi Radvane, na ktorom sa zúčastnili desiatky Radvančanov. Jednou z hlavných tém bola aj protihluková stena popri R1. Ľudia bývajúci v tejto mestskej časti už roky požadujú jej výstavbu a inak to nebolo ani dnes. Hovorili, že hluk z diaľnice je neznesiteľný, nemôžu v noci spávať a keď si cez deň otvoria vetračku, tak nepočujú ani televízor. V predmetnej lokalite sa robila hluková štúdia, ktorá dala týmto ľuďom za pravdu a je ich veľkým víťazstvom, že konečne Narodná diaľničná spoločnosť spustila proces vedúci k jej stavbe.
Uvedomte si, že azda ani neexistuje mesto, kde by šla diaľnica stredom mesta a ľudia by neboli chránení od hluku protihlukovou stenou. Ak sa tu niektorí hecujete, ako to treba zastaviť, tak majte na pamäti, že reálne bojujete proti zlepšeniu kvality života tisícok vašich spoluobčanov, ktorí bývajú v Radvani, v centre mesta alebo na Belvederi. Samozrejme, že keď sa buduje takáto niekoľko kilometrová stavba, tak sú potrebné aj výruby drevín, tie budú kus za kus vysadené v rámci náhradnej výsadby. To je podmienka všetkých povolení na území mesta.
Ale protihluková stena nemôže tie dreviny obísť, alebo ju v tom mieste vynechať. Potom by neplnila svoj účel. Toto technické riešenie je jediné možné ako dosiahnuť zniženie hluku v týchto častiach mesta. V časti viaduktu od Europa SC po odbočku z R1 na Podlavice, bude táto stena presklená, aby sa zachoval výhľad na historické cetrum. O celom procese výstavby informujeme pravidelne obyvateľov na spoločných stretnutiach ako aj zástupcov občianskej rady Radvaň. Aktuálne výkresy zverejníme aj na webstránke mesta Banská Bystrica. Jakub Gajdošík, zástupca primátora mesta."
https://bit.ly/2Y5BoZB

Co mam ja informaciu zatial su peniaze z rozpoctu NDS vyclenene na projektovu dokumentaciu, financie na samotnu realizáciu zatial neboli vyclenene.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania