Mládežnícka-kôš-preplnený

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

V riešení
meno
EVA 28. júna 2019

Dobry den, bolo by vhodne lepsie naplanovat vyvoz plastu a papiera alebo pridat kontajnere. Neviem v akych intervaloch sa chodi, ale furt je plny kontajner na separovany odpad. Napriklad kos na papier bol cez vikend taky plny, ze vsetky krabice boli okolo kosa a prsalo, tak neviem, ci je pre recyklaciu pouzitelny takto zmoknuty papier. Dnes bol kos na papier prazdny (tesim sa), ale kos na plasty vyzeral takto (vid foto). Clovek aj chce separovat odpad, ale nema na to vytvorene vhodne podmienky. Dakujem za zamyslenie nad touto temou. Myslim si, ze je to problem, ktory sa tyka celej Bystrice. Pevne verim, ze mesto BB poskytne svojim obcanom adekvatne riesenie. S pozdravom

28. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet a záujem o triedenie odpadov, aktuálny situácia s preplnenými nádobami vznikla v dôsledku technických problémov na zberových vozidlách zvozovej spoločnosti, ktorá končí svoju činnosť. Teda na niektorých uliciach dochádza k posunom v zbere niektorých odpadov, a s tým spojeným hromadením odpadu tak ako na Mládežníckej ul. Zber plastov s dočistením ich okolia prebehne počas dnešného dňa. Situácia by sa mala zastabilizovať s novým dodávateľom služby po prechodnom období pár týždňov po 1.8.2019.

Čo sa týka preplnenia kontajnerov na papier s tým je však stále dôležitá dôsledná minimalizácia kartónových krabíc zo strany obyvateľov mesta, viď priložené fotky z uskutočneného pokusu, kedy sa vďaka dôslednej minimalizácii zmestil do kontajnera aj kartón umiestnený pri nádobe a uvolnila sa cca. polovica kapacity kontajnera.

Za pochopenie situácie vopred ďakujeme.

S pozdravom


Ing. Michal Štúber
Odd. odpadového hospodárstva a ÚVP
MsÚ Banská Bystrica
28. jún 2019

EVA

Dakujem za vyjadrenie sa k danemu problemu. Som rada, ze sa to bude riesit, aj ked chapem, ze k uplnemu odstraneniu daneho problemu dojde jedine ak budubuaj aj obcania rozumne spolupracovat. Co sa tyka kartonov, ja ich doma nielenze rozoberam, ale dokonca aj odlepujem vsetky pasky a ine sucasti, ktore nie su papieroveho alebo kartonoveho povodu. A az pri srdci ma pichne ked vidim komunalny odpad nahadzany v separovanom odpade, alebo nestlacene flase, ci nerozobrate krabice. Niektori ludia sa chovaju fakt ako.....nechcem urazat. Prajem pekny den.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania