Kráľovohoľská-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

Vyriešený
meno
Laco 27. marca 2020

Dobrý deň, prosím Vás o vyriešenie situácie s výkalmi od psov. Pomaly už nie je kde stupiť na tráve. Ulica Magurská, Kráľovohoľská, Pieninská a myslím že ich je viac, ktoré by sa mohli vymenovať. Ďakujem

06. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Na základe vášho podnetu oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev požiadalo Mestskú políciu Banská Bystrica o sprísnenie kontrol v uvedenej lokalite.
Majitelia psov majú povinnosť v zmysle zákona č.282/2002 § 6 odstrániť exkrement po svojom psovi na verejnom priestranstve, žiaľ častokrát tak nekonajú.
V prípade, že vo vašom okolí spozorujete majiteľa psa, ktorý porušuje uvedený zákon nahláste prosím túto skutočnosť bezodkladne na stálu službu MsP BB (bezplatne tel.č.159), aby mohla hliadka vec okamžite riešiť na mieste. K tomu, aby priestupcovi bolo možné preukázať priestupok je potrebná vaša pomoc, v opačnom prípade nie je možné tento skutok dokázať.

Oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev MsÚ Banská Bystrica

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania