Pionierske námestie-znečisťovanie ovzdušia

Zodpovednosť za riešenie: Biely Kostol

Uzavretý

Dobry den, chcem poukazat na ozaj neznesitelnu situaciu. v starej casti dediny je vecer co vecer citit neznesitelny dym uz niekolko tyzdnov. namiesto vetrania vo vecernych hodinach musime mat vsetky okna pozatvarane ak nechceme byt "vyudení". kedy sa zacne riesit nezakonne vypalovanie.

04. september 2020

Odpoveď samosprávy

Žiadame o lokalizáciu presného miesta a identifikovanie zdroja problému znečisteného ovzdušia na Pionierskom námestí.

Iveta Paulová, starostka
04. september 2020

Miroslav

Smrad nepochadza z Pionierskeho namesitia. Tiahne sa to z toho smeru vacsinou a smerom na Vinicnu, urcite aj inde. vzdy sa to deje az po zotmeni
08. september 2020

Odpoveď samosprávy

Z dôvodu, že autor podnetu neidentifikoval zdroj dymu, ani jeho lokalizáciu ani po vyzvaní, podnet nie je možné riešiť.

Iveta Paulová, starostka
09. september 2020

Miroslav

Prosim Vas ako to mam identifikovat ked to niekto páli vo dvore a po zotmeni? prave preto tu je podnet. ja na to nemam kompetencie a páky. obec by mala prizvukovat pod hrozbou pokuty ze vypalovanie je zakazane.
10. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
z prvej odpovede nebolo jasné že ide o pálenie v záhradách. Dym môže ísť aj z komína. Preto som reagovala ako som reagovala. Pravidelne ľudí informujeme (viď stránka obce a miestny rozhlas ) o zákaze spaľovať odpad zo záhrad. Bohužiaľ, ani pracovníci obecného úradu, ani ja a ani poslanci nemajú právo vstupovať na súkromný pozemok. Každý obyvateľ má právo v prípade takéhoto problému zavolať na tel.č. 150. čiže ak v budúcnosti uvidíte niečo podozrivé (alebo niekto iný), je potrebné volať danú linku. Popr. ak niečo také niekto zbadá, môže mi zavolať, ja to preverím a zavolám na linku 150.
Kto? polícia
Kedy? priebežne

Iveta Paulová, starostka
10. september 2020

Miroslav

Ano jedna sa o palenie bordelu niekde v zahrade.mozno som to nenapisal moc zrozumitelne. tento problem asi skonci patovou situaciou kedze ja na dialku tiez neviem identifikovat odkial to ide (moj odhad niekto z Rybnej alebo Polovnickej) takze tazko zavolat hasicov ked neviem za kym ich poslat.
17. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Keďže nevieme identifikovať zdroj, podnet uzatvárame.

Iveta Paulová, starostka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania