Kontajner na sklo

Zodpovednosť za riešenie: Borský Svätý Jur

V riešení
meno
Sonny 05. novembra 2018

Prečo nebol ponechaný kontajner na sklo pri predajni Coop Jednota? V minulosti tam bolo viacero kontajnerov, ktoré boli zrušené z dôvodu rozmnoženia hlodavcov. Pokiaľ viem, tak hlodavce sa neživia sklom a tento kontajner v strede obce chýba. Najbližšie kontajnery sú pri OÚ a pri fare. Umiestnenie kontajneru na sklo v strede obce pri predajni chýba.

19. november 2018

Odpoveď samosprávy

Kontajnery na separovaný odpad boli premiestnené od predajne Coop Jednota z dôvodu odkladania komunálneho odpadu do týchto nádob, pri ktorých vznikalo smetisko - na čo poukazovali občania i spoločnosť Coop Jednota. Dňa 22.10.2018 sme žiadali FCC Slovensko, s.r.o., Zohor o zvýšenie počtu nádob na sklo.

Anna Kratochvílová
starostka obce
19. november 2018

Sonny

Prečo boli kontajnery odstránené zo stredu obce, o tom vieme všetci. Pani starostka to vyriešila klasickým slovenským spôsobom. Odpálila to na príslušnú firmu a viac sa o to nezaujímala.Pani Kratochvílová, mňa zaujíma, prečo pomaly po mesiaci neviete adekvátne odpovedať na moju požiadavku. Vy ste to vyriešili tým, že ste to hodili na plecia firmy separujúcej odpad. Vašou povinnosťou je požadovať po mesiaci stanovisko firmy FCC k požiadavke obce a nezbaviť sa riešenia požiadavky tým, že pošlete im požiadavku a tým to pre vás skončilo
03. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Firmu FCC Slovensko s.r.o. ako zvozovú spoločnosť sme kontaktovali ohľadom zvýšenia počtu nádob
na sklo dňa 10.10.2018 mailom, dňa 19.11.2018 telefonicky, kedy nám prisľúbili, že požiadavku budú riešiť po novom roku, dňa 10.2.2019 sme mailom urgovali dodanie nádob. V mesiaci marec boli dovezené 3 nádoby, ktoré boli umiestnené :
1.Na Drahách
2.Potraviny Römerová
3.Kultúrny dom

Anna Kratochvílová
starostka obce
04. jún 2019

Sonny

Ked boli v marci dodané tri kontajnery, prečo jeden z nich nebol daný pred Jednotu? Pokiaľ viem pri KD kontajnery sú dva a predaja Romer určite nie ječ tak frekventovaná ako Jednota. Pani starostka toto spravila naschvál mne ako kapric.Ja ako vyše 70-ročný dôchodca sa mám trepať so sklom do Zberného dvora alebo ku KD, ked v strede obce chýba kontajner?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.