Štepničky-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Borský Svätý Jur

Neriešený
meno
Ivan 15. januára 2020

Prikladám zákonné povinnosti občana a obce ohľadne likvidovania odpadových vôd zo žúmp. Stav v obci je neúnosný, najbližšia čistička je v Kútoch resp. v M.Sv.Jáne a odvoz odpadových vôd je v rozsahu 80+ EUR za vývoz. Požadujem, aby si obec splnila povinnosť a zabezpečila podmienky pre vývoz žumpy podľa zákona a tak, aby to bolo cenovo dostupné a funkčné. Nech obec zruší všetky dotácie futbalistom, hasičom, Juránku atď, zníži počet zamestnancov obce a zabezpečí vývoz žúmp legálnou cestou a dotuje cenu na úroveň stočného, ako keby tu kanalizácia bola.
V opačnom prípade, budeme požadovať, aby obec od 15.9. začala kontrolovať občanov v zmysle zákona a aby kontroly začali od starostu obce a všetkých zastupiteľov a zamestnancov obce. Uvidíme, kto si takúto cenu môže dlhodobo dovoliť. Ďakujem.

17. február 2020

Občan 12

A a dodam ze budem pozadovat pokladnicny blok od kazdeho vyvozu mojej zumpy a nasledne budem pozadovat doklad o tom ze moja zumpa bola skutocne vyvezena na cisticku odpadovych vod.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania