Belianska-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: Mestské Lesy

Vyriešený

prosim neda sa ta luka aspon z vrchu pokosit?

17. september 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestské Lesy
23. september 2020

jozef

to iste pri parkovisku odstavnom nižšie
02. október 2020

jozef

a čo tak vlastnika pozemku vyzvat o pokosenie z vyhlašky? Na sukromne pozemky viete zakrocit a na mestske lesy nie??!?
21. november 2020

Martin Uváček

Lúka nie je dodnes kosena.
18. január 2021

Martin Uváček

Aj teraz cez zimu z lyžiarskeho luky rastie vyše metrová tráva
22. január 2021

jozef

je to super ked magistrat ani lesy nevedia pokosit jednu lúku. Deti sa mohli sankovat učiť lyžovat ked napadne sneh.. uz ked zlikvidovali kotvovy vlek z koliby na železnu tak aspon o tento svah sa mohli postarat
23. január 2021

Martin Uváček

Vlek zlikvidovalo to že sa rozpadla socialistická TJ Lokomotíva ktorá ho prevádzkovala. Jeho torzo je doteraz majetkovo nevysporiadané, preto tam stále straší.
23. január 2021

jozef

je to velka skoda, bol funkcny a nechali do rozkradnut a znicit. niekedy okolo 2005 chceli mestske lesy ho obnovit dokonca neviem ci ho aj nemaju v majetku, bol prokekt, no velka skoda. na ine sa vyhadzuju peniaze
23. január 2021

Martin Uváček

Mestské lesy to určite neboli, skôr MČ Nové Mesto také niečo plánovala, ked sa opravovala lanovka zo železnej. Avšak pri súčasnom vývoji klímy by to rozhodne nebolo rentabilné, sneh by tam bol len pár dní počas zimy. Vlek je už skôr tiež historickou pamiatkou ako funkčným strojom. Je to však aj škoda, zjazdovka je pekná, avšak zodpovedala tak štandardom lyžovania v 60.-70. rokoch minulého storočia - žiaden pohodlný prístup, ďaleko od dopravy, žiadne doplnkové služby, žiada úprava svahu - proste lyžovanie pre pár entuziastov vtedajšej TJ. Sám si ešte ako dieťa pamätám asi posledné lyžovanie na tejto lúke na prelome 80.-90. rokov.
22. jún 2021

Martin Uváček

Podnet treba opätovne preposlať samospráve. Lúka sa tento rok tiež nekosí.
22. jún 2021

jozef

veru kašlú na to, nuž až keď si tam hotel niekto postavi tak potom sa to aj pokosi
22. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme preposlali subjektu, ktorý označila samospráva ako zodpovedný.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk
15. september 2021

Martin Uváček

Lúka bola konečne pokosená. Akurát sa to sem nikto zodpivedny neunúval oznámiť. Inak je podnet vyriešený.
15. september 2021

jozef

Na paradu po roku. A to si clovek mysli ze to budu robit na tak exponovanom mieste automaticky
15. september 2021

Martin Uváček

Podnet vyriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.