Cesta mládeže-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Mestské Lesy

Neriešený
meno
ferdiš kostka 23. septembra 2020

V priebehu roka pribudlo na kedysi mimoriadne exponovanej lúke oplotenie. Na tom mieste sa hrával futbal, rodiny sedávali na tráve - ak bola pokosená, skrátka bolo to miesto na oddych. Teraz väčšia časť lúky zíva za plotom prázdnotou. Chodievam do tých miest naozaj často a jediný raz som videl v blízkosti toho priestoru dva kone s pastierom. Preto píšem na tento portál, lebo som sa naozaj nikde nedočítal, čo sa oplotením priestoru sleduje. Pokiaľ samospráva rozhodla o inom využití tohto priestoru ako sú voľnočasové aktivity Bratislavčanov, mohla si dať námahu o tomto informovať verejnosť. Pri prechádzkach totiž diskutujem aj s inými ľuďmi či turistami a nikto z nich nemal o tom žiadnu vedomosť. Najčastejšia bola veta - asi tam budú nejaké zvieratká.

23. september 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestské Lesy
03. október 2020

Martin Uváček

Dnes sa tam pásli kone.
09. máj 2021

ferdiš kostka

Nuž niekedy sa tam pasú kone, niekedy nie. Včera sa nepásli, na fotke z novembra sa pásli. Dva kone. Dva. Naozaj by ma zaujímalo, ktorá firma si prenajíma väčšiu polovicu lúky a hlavne za koľko. Mohlo by sa tam rekreovať na slnku množstvo Bratislavčanov, ktorí mestu prinášajú dane. Nič proti zvieratám, dvom koňom by stačil 10x menší výbeh.
09. máj 2021

hedviga

Minulý týždeň tam boli dva kone. Zjavne je to vyhovujúce. Pre niekoho.
09. máj 2021

ferdiš kostka

Mestské lesy sú príspevkovou organizáciou, ktorá patrí pod Hl. mesto Bratislava. Tak pekne poprosím administrátora stránky, aby pripomenul magistrátu, že 9 mesiacov nikto kompetentný neodpovedá na úplne simple otázku. Táto organizácia totiž nehospodári so súkromným majetkom, ktorý zdedila po starej mame. V roku 2020 dosiahli stratu 70 571 EUR. Tak by ma naozaj zaujímalo - a iste nie som sám - ako nakladajú so zvereným majetkom a za koľko prenajímajú lúku na frekventovanom mieste.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania