Jantárová cesta - verejný poriadok

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Jozko Mrkvicka 26. septembra 2020

Dobry den,

Chcem upozornit na firmu Auto-klima Bratislava ze porusuje zakon.Tato firma ma nainstalovane kamery ktore zasahuju na verejne priestranstva,co je v rozpore zo zakonom.Nikto s okolia im nedal suhlas a ani nemaju co maju mat podla zakona oznacene ze sa v dainom objekte nachadza kamerovy system.Rieste to prosim vas

26. september 2020

Jozko Mrkvicka

Dôležité je uvedomiť si, že priestor prístupný verejnosti je možné monitorovať (video, alebo audio záznamom) len na účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality alebo odhaľovania narúšania bezpečnosti štátu. Tento verejný priestor však musí byť označený ako monitorovaný (okrem výnimiek, napríklad banky) a prevádzkovateľ kamerového systému musí mať vypracovaný bezpečnostný projekt, alebo smernicu, ktorá mu určuje zákonný rámec použitia.
26. september 2020

NaTrnavke

Obráťte sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Obecný úrad alebo Magistrát nemá právomoc toto riešiť. "V prípadoch, keď kamerové systémy monitorujú aj verejne prístupné priestory môže ktokoľvek v prípade podozrenia z porušovania zákona o ochrane osobných údajov podať podnet na úrad. Ak sa niekto cíti byť priamo dotknutý prevádzkovaním kamerového systému napr. tým, že je ním monitorovaný v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov, môže ako dotknutá osoba iniciovať začatie konania o ochrane osobných údajov podľa § 63 ods. 1 zákona o ochrane osobných údajov."
26. september 2020

Jozko Mrkvicka

dakujem, odoslal som podnet aj na urad na ochranu osobnych udajov.
28. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. MČ Bratislava-Petržalka nie je príslušným orgánom na kontrolu či odstránenie kamerového systému. Riešenie problému ponúka zákon o ochrane osobných údajov a možnosťou je teda obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov.

Dávid Pavlík, Referát komunikácie s verejnosťou MÚ Petržalka
29. september 2020

Tomáš

Ja len dodám, že UOOU v minulosti odmietal konať vo veciach, ktorých oznamovateľom bol anonym (jo, to tam ešte bola tá ženská). Snáď sa to už zmenilo. :-)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania