Dvořákovo nábrežie-osadenie stĺpikov

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Michal K. 28. septembra 2020

Ziadam o osadenie stlpikov pri priechode pre chodcov, pretoze auta tadial prechadzaju na nabrezie a jazdia a parkuju na cesticke pre chodcov a cyklistov.

28. september 2020

Michal

Som proti stlpikom.
29. september 2020

Peter Oravec

Som za stĺpiky.
07. október 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
08. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Sekcia dopravy

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
12. október 2020

Peter Vojtko

Prosím o zamedzenie vhodným spôsobom vjazdu aut na dlažbu, ktorá je určená pre zaťaženie pešej a cyklistickej doprave. Pri pohybe takýchto aut sa dlažba zvykne poškodiť. Obrázok je ilustračný, ale poškodenie je rovnako spôsobené prejazdom aut.
05. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

je neprípustné, aby vodiči zneužívali bezbariérovú úpravu chodníka v mieste priechodu pre chodcov na jeho pojazďovanie a parkovanie na nábrežnej promenáde. Účinným opatrením bude osadenie stĺpikov, na ktoré pripravíme projekt pre umiestnenie dopravného zariadenia. Ďakujeme za upozornenie na problém.
Do doby osadenia stĺpikov bude najúčinnejším spôsobom privolanie Mestskej alebo štátnej polície.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
05. január 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
samozrejme súhlasím s tým, že bezbariérovú úpravu obrubníka chodníka v mieste priechodu BY NEMALI vodiči používať na vjazd na chodník, hoci aj s cieľom parkovať na tom chodníku, AVŠAK, neexistuje zákonné ustanovenie, ktoré by to vodičom zakazovalo.
Takže ak vodič využije bezbariérovú úpravu chodníka v mieste priechodu, hoci s cieľom parkovať na tom chodníku v súlade so zákonom, tak mu to zákon, žiaľ, plne umožňuje.
Opakujem, že to platí iba vtedy, ak vodič následne zaparkuje na tom chodníku v súlade so zákonom (ponechá 1,5 metra voľného chodníka, parkuje pri okraji cesty...).
S pozdravom.

Prosím o preposlanie.
05. január 2021

Michal K.

na cesticke pre pesich a cyklistov nesmie auto jazdit ani parkovat. na tom priechode znacka mozno nie je, a tychto vodicov by i tak nezastavila. snad to urobia stlpiky. pokial tnebudu svojimi terennymi autami jazdit cez travnik, co sa tu deje tiez obcas
18. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania