Protizákonné parkovacie boxy na Staničnej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
Jan Bakos 14. júna 2014

Na celej Staničnej ulici sú namaľované parkovacie boxy tak, že nenechávajú pre chodcov zo zákona povinných 1.5m. Voľná šírka chodníka má tak pol metra.

30. jún 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Staničná ulica je v predmetnom úseku dopravným značením určená ako obytná zóna. Zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke hovorí, že v obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci smú používať cestu v celej jej šírke, pričom sa na nich nevzťahuje § 52.






kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania