Rusenie nocneho kludu - Wakelake (Zlate Piesky)

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
Martin Sepelak 16. júna 2014

Ziadam o riesenie problemu pravidelneho rusenia nocneho kludu sposobeneho reprodukovanou hudbou na otvorenom priestranstve z restauracie Wakelake na Zlatych Pieskoch do skorych rannych hodin, ktora neda spavat obyvatelom z blizkeho okolia.

16. jún 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Mestská časť Bratislava - Ružinov upozornila prevádzkovateľa na dodržiavanie nočného kľudu.
V zmysle Všeobcene záväzného nariadenia mestskej časti Bratislava - Ružinov č. 28/2013 o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území m.č. Ružinov prevádzkovateľ neporušuje uvedené VZN v § 3 - čas prevádzky služieb.
Zároveň dávame do pozornosti, že meranie hladiny hluku je oprávnený vykonávať jedine Úrad regionálneho zdravotníctva.


kancelária starostu
16. jún 2014

ivan

Zas by len b...čkovia merali. Čo chce niekto merať na tom, keď napríklad , neviem pri akej príležitosti to bolo vlani, takýto hluk sme počuli až v Rusovciach.Ale de-mentík by meral. Ak by to fungovalo tak ,že je hluk , zavoláš na RUVZ, tí prídu a zmerajú, a pri prekročení limitov zakročia, tak to beriem. Lenže tak to nefunguje , a to bl-beček iste vie , tak nech nezavádza , a ešte horšie keď to nevie.Bordel za...aný (ospravedlňujem sa) tento štát.
21. júl 2014

Martin Sepelak

Vazena kancelaria starostu Ruzinova
(p.Katarína Koreňová a p. Mgr.Tatiana Baáriová),

Situacia sa ani trochu nezlepsila, preto vam pisem znovu a opatovne vas ziadam o riesenie problemu pravidelneho rusenia nocneho kludu reprodukovanou hudbou na otvorenom priestranstve z restauracie Wakelake na Zlatych Pieskoch do skorych rannych hodin.

1) Spomenuli ste, ze ste prevadzkovatela uz upozornili na dodrziavanie nocneho kludu. Zatial vsak k naprave nedoslo - hodlate voci nim uplatnit nejake sankcie, resp. ako budete postupovat dalej?

2) Spominate meranie hluku cez Urad regionalneho zdravotnictva - mohli by ste ten urad teda poziadat o meranie vy?

3) Pisem vam najma kvoli svojim detom, ktore cez vikend kvoli hluku nevedia spat, s vierou ze mi pomozete, ale ak sa obraciam na nespravnu adresu, tak mi poradte, co mam robit, resp. co by ste robili na mojom nieste.

4) Prosim neoznacujte problem ako vyrieseny, kym sa tak naozaj nestane.
31. júl 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Sepelák ,
K Vašej žiadosti o riešenie problému spôsobeného rušením nočného kľudu z reštaurácie Wakelake (Zlaté Piesky) uvádzame:

1.-2. Povinnosť doložiť protokol o meraní a hodnotení hluku v zmysle zákona v zmysle § 27 ods. (1) zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v znení neskorších predpisov (ďalej len 355/2007 Z.z.) má fyzická osoba – podnikateľ a právnická osoba, ktoré používajú alebo prevádzkujú zdroje hluku, infrazvuku alebo vibrácií sú povinné zabezpečiť objektivizáciu a hodnotenie hluku, infrazvuku alebo vibrácií raz za rok. Vzhľadom k tomu, že organizátorovi zo zákona nevyplýva predložiť protokol o meraní hluku pred aj po každom organizovaní podujatia, obec (mestská časť) nevyžaduje predkladať protokol pri každej akcii.
Mestská časť v minulosti žiadala majiteľa prevádzky Wakelake o predloženie protokolu o meraní a hodnotení hluku. Vzhľadom na Vašu sťažnosť mestská časť opätovne požiada, aby prevádzkovateľ aktuálne zabezpečil premerania a predložil protokol a zároveň listom požiada aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave (ďalej len RÚVZ ) o vykonanie merania v uvedenej prevádzke.

3) Areál Zlatých pieskov je zariadením STARZu, ktoré je zriadené magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy a ten predmetný areál prenajíma usporiadateľom týchto podujatí.
Mestská časť proaktívne zorganizovala niekoľko stretnutí s organizátormi podujatí, za účasti príslušníkov mestskej a štátnej polície, ako aj krízového štábu mestskej časti s cieľom zabezpečenia poriadku, bezpečnosti a opatrení, aby hluk neobťažoval obyvateľov.
Územné rozširovanie mestskej časti Trnávka zapríčinilo, že niektoré obytné domy sa priblížili k areálu Zlatých Pieskov. Ak občan zistí, že došlo k porušeniu ustanovení § 13n ods. (1) zákona č. 514/2001 Z.z. o ochrane zdravia ľudí v znení neskorších predpisov, nedodržanie bezpečnostných podmienok ako aj porušenie VZN mestskej časti Bratislava - Ružinov č. 28/2013 o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti Bratislava – Ružinov a VZN mestskej časti Bratislava – Ružinov č.1/2003 o dodržiavaní čistoty a poriadku môže sa obrátiť na poriadkovú službu policajného zboru.



kancelária starostu
04. august 2014

Martin Sepelak

Dobry den,
Dakujem za odpoved a dufam, ze ziadost na Regionálny úrad verejného zdravotníctva o vykonanie merania poslete co najskor, hoci neverim, ze to meranie by sa uskutocnilo este do konca leta t.j. v case rusenia nocneho kludu. Skoda, ze ste to neurobili skor - uz po mojej prvej staznosti.

Co sa tyka merania, najviac hluku je v sobotu v neskorych nocnych resp. skorych rannych hodinach, tak dufam, ze aj cas merania bude prisposobeny casu, ked sa tam naozaj robi hluk.

Na zaver spominate proaktivne stretnutia s organizátormi podujatí s cieľom zabezpečenia poriadku, bezpečnosti a opatrení, aby hluk neobťažoval obyvateľov.
- co bolo teda vysledkom tychto stretnuti? Viem, ze mozem zavolat policiu pri poruseni zakona, avsak ako dokazem jeho porusenie? Disponuje azda policia meracmi hluku?
19. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v prílohe zasielame záznam z merania hladiny hluku v reštaurácii Wakelake (Zlaté Piesky.

kancelária starostu
19. september 2014

Martin Sepelak

Dakujem za uskutocnenie merania, prosim Vas o presnenie datumu a casu, kedy bolo meranie urobene, kedze sa mi zda, ze to nebolo v case konania nejakej ich akcie trvajucej do 6:00.
22. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

prevádzkovateľ doručil na Miestny úrad Bratislava – Ružinov Protokol o meraní hluku, pričom zo záverečnej správy vyplýva, že prípustné hodnoty pre denné, večerné a nočný čas neboli v čase merania počas hudobnej produkcie prekročené. Meranie bolo uskutočnené dňa 27.8.2014 od 22.10 hod – 23:40 hod na 5 miestach, vrátane obytnej zóny na Trnávke.

Mgr. Tatiana Baáriová
Kancelária starostu
Miestny úrad Bratislava – Ružinov
22. september 2014

Martin Sepelak

Dobry den,

Je pekne, ze vam prevadzkovatel dorucil vysledky merania hluku, nevidim v tom vsak ziaden zmysel, kedze sa meranie uskutocnilo, ked tam nebolo ziadne podujatie, ktore by bolo zdrojom nadmerneho hluku, na ktory upozornujem. Merat treba ked su tam specialne akcie s diskotekou do rana.

Neodpovedali ste mi vsak na tieto otazky:
- Co bolo vysledkom vasich 'proaktivnych' stretnuti s organizátormi podujatí s cieľom zabezpečenia poriadku, bezpečnosti a opatrení, aby hluk neobťažoval obyvateľov.
- Co maju obyvatelia robit, ak ich hluk zo Zlatych Pieskov obtazuje? Rada volat policiu nie je na mieste - kedze ta nema merace, a tak ani pravomoc hluk zastavit. Alebo sa mylim?
30. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
cieľom stretnutí je predovšetkým prevencia, kde mestská polícia a štátna polícia spolu s povereným pracovníkom mestskej časti Bratislava – Ružinov a usporiadateľom sa dohodli na preventívnych opatreniach a následne spolupôsobili pri zabezpečovaní verejného poriadku, nakoľko je dôvodná obava, že na takýchto veľkých podujatiach, na ktorom sa počíta s masovou účasťou verejnosti, by mohlo dôjsť k narušeniu verejného poriadku, konfliktom medzi účastníkmi podujatia prípadne tretími osobami, a následne k poškodzovaniu zdravia občanov alebo k poškodzovaniu majetku.
Z uvedených dôvodov je pri podujatiach s masovou účasťou verejnosti potrebné zo strany Mestskej časti Bratislava – Ružinov prijať obmedzujúce opatrenia spočívajúce napr. v zákaze predaja alkoholu, aby sa predišlo poškodzovaniu pozemkov, priestorov, majetku, zdravia, mravnosti a narušeniu verejného poriadku okrem iného upozorniť usporiadateľa na dodržiavanie § 5 zákona NR SR č.96/1991 „ usporiadateľ zodpovedá za utvorenie vhodných podmienok na uskutočnenie podujatia, za zachovanie poriadku počas jeho priebehu, za dodržanie príslušných autorskoprávnych, daňových, zdravotno-hygienických, požiarnych, bezpečnostných a iných právnych predpisov 3) ...“

2) Ak občan zistí, že došlo k porušeniu ustanovení § 13 n ods. 1) zákona č. 514/2001 Z.z. o ochrane zdravia ľudí v znení neskorších predpisov, nedodržanie bezpečnostných podmienok ako aj porušenie VZN mestskej časti Bratislava - Ružinov č. 28/2013 o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti Bratislava – Ružinov a VZN mestskej časti Bratislava – Ružinov č.1/2003 o dodržiavaní čistoty a poriadku môže sa obrátiť na poriadkovú službu policajného zboru.




kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania