Zhorené kontajnery - Hálkova

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený

Opakovane zas zhoreli kontajnery!!! Potuluju sa tu same individia, robia bordel, pomaly aby sa clovek bal aj ist vecer vysypat smeti. Kazdy normalny obcania si uz dali kontajnery zamrezovat! Na koho sa treba obratit, aby bolo zrealizovane zamrezovanie?

18. jún 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Ďakujeme za podnet. Stanovište kontajnerov tvorí v zmysle stavebného zákona a jeho vykonávacích predpisov doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu, a teda za všetky náležitosti je zodpovedný vlastník hlavnej stavby a nie obec. To znamená, že vybudovanie spomenutého uzamykateľného stojiska musí zabezpečiť vlastník hlavnej nehnuteľnosti, v tomto prípade pravdepodobne sa jedná o vlastníkov bytov a nebytových priestorov v bytových domoch, ku ktorým kontajnerové stojisko prináleží.

Čo sa týka vybudovania uzamykateľného kontajnerového stojiska vo vzťahu k mestskej časti, zastupiteľstvo mestskej časti odsúhlasilo podmienky poskytovania nenávratného finančného príspevku na vybudovanie:

http://www.banm.sk/data/files/3185_podmienky-stanoviste-pre-kontajnery.rtf.

Tento dokument je jednak zverejnený na web stránke mestskej časti a súčasne sú všetci známy správcovia bytových domov na území mestskej časti o tomto dokumente oboznámení.


Ing. Natália Kudláčová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania