Pri Šajbách-strom-neorezaný

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Miroslav 13. októbra 2020

Dobrý deň,
chcel by som upozorniť na roky neudržiavaný, divo rastúci strom v objekte Pri Šajbách 12. Pri najmenších poryvoch vetra sa tento strom nebezpečné nakláňa a uvoľňujú sa z neho obschnuté konáre. Jeho výška už presahuje 9 poschodovú budovu. Opodiaľ vedie jedna z hlavných prístupových komunikácií na sídlisko Pri Šajbách. Všeobecne by som chcel poukázať na havarijný stav drevín v tejto lokalite. Naposledy 30.08.20 padol celý, taktiež dlhodobo neudržiavaný strom priamo na hlavnú cestu Pri Šajbách pár metrov pred akurát prichádzajúci plne obsadený autobus pravidelnej linky MHD.

Za promptné riešenie podnetu vopred ďakujeme.

14. október 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet.

Vyzveme právnickú osobu, na ktorej majetku strom rastie, aby ho zabezpečila voči poškodeniu či znehodnoteniu vetrom či inými vplyvmi počasia.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
19. október 2020

Odpoveď samosprávy

Listom sme vyzvali majiteľa k zabezpečeniu dreviny. Zásah do stromu musí priamo realizovať majiteľ pozemku pod ním.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
19. október 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Orez či zabezpečenie stromu musí realizovať majiteľ pozemku, ktorým je v tomto prípade spoločnosť: FACTOR ASSET MANAGEMENT GROUP, a.s., Čelakovského 2, Bratislava, PSČ 811 03, SR
19. október 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
17. november 2020

Martin Uváček

Nemám pocit, že by zatiaľ niečo orezali alebo spílili.
23. november 2020

Miroslav

Dobrý deň,
chcel by som vás poprosiť relevantnú informáciu o ďalších plánovaných krokoch samosprávy k zaisteniu bezpečnosti občanov prechádzajúcich zmieňovaným územím. Ako som spomínal strom je roky neudržiavaný čo jasne deklaruje ,,záujem,, spoločnosti, ktorá sa úzko špecializuje na správu a deblokáciu pohľadávok, mimosúdne aj súdne vymáhanie pohľadávok, odkupovanie a obchodovanie s pohľadávkami, konkurzy, reštrukturalizácie, exekúcie, dobrovoľné dražby a na všetky činnosti súvisiace s pohľadávkami a záväzkovými vzťahmi.

Ďakujem.
24. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
07. december 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Rača
08. december 2020

Odpoveď samosprávy

My sme vyzvali majiteľa pozemku, ktorým je spoločnosť Asset Factor Management Group, aby strom ošetrili tak, aby netvoril hrozbu pre zdravie a bezpečnosť okoloidúcich. Vzhľadom na obdobie vegetačného pokoja je možné stromy orezávať od apríla 2021.

V prípade, že k orezu nedôjde sa majiteľovi pozemku pripomenieme.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
08. december 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Strom nie je fyzicky prístupný z verejného priestoru a tak ho vie orezať iba majiteľ pozemku, ktorým je spoločnosť Factor Asset Management Group.
08. december 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
11. apríl 2021

Miroslav

Dobrý deň,
máme apríl 2021. Poprosím info ďalšieho postupu volenej samosprávy v prípade, že majiteľ pozemku nebude v tomto mesiaci v diskutovanom podnete konať. Či konať sa bude až po vzniknutom nešťastí a potom sa bude presúvať opäť zodpovednosť?

Ďakujem.
11. apríl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Rača
04. jún 2021

Martin Uváček

Podnet neriešený, čo som išiel okolo, tak to vyzerá tak, že žiaden orez nebol urobený.
13. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Strom sa nachádza na súkromnom pozemku, ale je obklopený stavbou Ministerstva obrany.

Na základe listovej výzvy majiteľovi pozemku sme boli upovedomení, že situáciu rieši s Ministerstvom obrany SR.
13. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
16. júl 2021

Miroslav

Bravó za tento výkon od októbra 2020......

Fakt neskutočné....
21. júl 2021

Martin Uváček

Podnet neriešený.
22. august 2021

Martin Uváček

https://hashtag.zoznam.sk/urbex-opustena-budova-bratislava/ Na videu vidno aj samotný strom a stav celej budovy. Nič sa nepohlo s riešením.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania