Jégého-chodník-bariéra na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Stanislav Skyva 23. októbra 2020

Stavebník ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky nedostatočným, resp. žiadnym vyznačením obchádzky pre chodcov v bodových opravách na Jégeho ulici. Na komunikácii vzniká neprekonateľná bariéra pre peší pohyb pozdĺž Jégeho ulice. Chodci sú nútení vstupovať do vozovky, na ktorej nie je vyhradená chránená obchádzková obojsmerná trasa, čím je priamo ohrozená ich bezpečnosť.

23. október 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
23. október 2020

Tomáš

však chod po tráve
24. október 2020

Roman Mihalik

Jediné pozitívum je oplotenie, obvykle býva iba páska, alebo pochybné útvary z dosiek. Ísť po tráve v čase dažďa nie je riešenie, pre vozíčkarov už vôbec.
27. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
27. október 2020

Peter Ondavsky

tito "stavebnici" si robia co chcu, rozkopu aj cestu bez akehokolvek znacenia a asi aj povolenia... a magistrat sa prizera namiesto riesenia s policiou...
28. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Magistrát podnet riešil ešte v piatok dňa 23.10.2020 priamo na mieste, o čom bol aj zadávateľ podnetu viackrát informovaný. Zadávateľovi podnetu pekne ďakujeme a to aj za jeho veľmi slušné upozornenie na problém a následnú komunikáciu z jeho strany (narozdiel od iných jedincov). Stavebníkovi sa budeme venovať aj naďalej v konaní vo veci uloženia pokuty. Vec je stále v priebehu šetrenia v súčinnosti s MČ Ružinov. O tom, že bol nepriechodný chodník niet pochýb, skúmame však aj ďalšie okolnosti, nakoľko skutok musí byť dostatočne objasnený.
Poprosíme admina aby v diskusii vyzval na zachovanie slušnosti. Tento portál by rozhodne nemal byť miestom na ventiláciu pocitov, ale na vecnú diskusiu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. október 2020

Roman Mihalik

To je chvályhodné, že ste boli na mieste ešte v ten deň. Ešte lepšie by bolo ak by ste sa tu o tom následne v krátkosti vyjadrili, nielenže by bolo vidno, že sa podnet rýchlo rieši, navyše by občania mimo zadávateľa vedeli, že sa to skutočne rieši.
30. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

samozrejme komunikáciu považujeme za dôležitú. Avšak niekedy nám povaha veci neumožňuje rýchlo odpovedať a tak sme v rámci riešenia komunikovali so zadávateľom a komunikáciu s verejnosťou sme odložili na najbližší čas aký sa dal. Ale musíte uznať, že spochybňovať a hneď aj urážať nás nemuseli.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
01. november 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

urážlivé časti komentárov boli odstránené tak, aby bola zachovaná korektná a slušná diskusia.

Zároveň by som chcela vyzvať diskutujúcich, aby sa zdržali urážok a osobných útokov na adresu zamestnancov a zamestnankýň samospráv, ktorí sa snažia robiť maximum pre to, aby boli naše občianske podnety riešené k všeobecnej spokojnosti a v čo najkratšom čase.

Ďakujem za spoluprácu a slušnú, konštruktívnu diskusiu.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
18. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

chodník pri Jégého ulici je kompletne priechodný, práce na chodníku boli ukončené, na rozkopaných častiach chodníka bola nanesená nová vrstva asfaltu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania