Riazanská-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Katarína Petrovičová 25. októbra 2020

Dobry den, prechod pre chodcov krizujucich Vajnorsku ul. na križovatke s Riazanskou v časti prechodu cez elekričkovu trať je veľmi nebezpečný. Dôvodom je že pri prechode električkovej trate smerom od OC VIVO ku Riazanskej ul. nie je kontinuálne zelené svetlo a voĺný prechod, preto chodci stoja čiastočne na električkovej trati. Električky majú v tom čase zelenú a s detmi alebo s kočíkom nie je kam sa uhnúť. Je to veľmi nenezpečná situácia, pretože vodiči električky len spomaĺuju, zvonia a idú vpred bez ohľadu na chodcov
. Deti, ale aj dospelý, môžu podĺahnuť panike ocitnuť sa na ceste. Preto žiadam o urýchlené riešenie dopravnej situácie.

25. október 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
28. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za info. V súčasnosti pripravujeme výstavbu 2. časti Petržalskej radiály. Máme za sebou úspešne ukončenie rekonštrukcie Dúbravsko-Karloveskej radiály. Pripravujeme projekt rekonštrukcie Ružinovskej radiály a po ňom príde na rad Vajnorská. Pozrieme sa na možnosti dočasného riešenia tohto úseku. V prípade, že nám ale situácia neumožní zlepšenie budeme to riešiť až spolu s komplexnou rekonštrukciou radiály. Rovnako ako pri Ružinovskej aj tu uplatníme systém rekonštrukcie "od fasády k fasáde". To znamená, že sa vyhneme mnohým problémom v minulosti a súčasnosti, kedy nebolo obnovené spolu s radiálou aj okolie. Umožní nám to tiež komplexne sa pozrieť na dopravu v okolí a zlepšiť ju.

S pozdravom
Kto? Oddelenie mestskej mobility

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. október 2020

Katarína Petrovičová

Dobry den, pre tento podnet nie je potrebne urobit rekonstrukciu celej elektrickovej radialy. Predmetom je len uprava svetelnej signalizacie a uprednostnenie chodcov pre kontinualny prechod krizovatkou a to v smere od OC VIVO na Riazansku ul. Momentalne je velmi nebezpecny prave pre chodcov, ktory su pri prechode najviac ohrozeni. Prosim o upravu situacie aj docasne, pokial pride na rad Vajnorska radiala. Dakujem!
18. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania