Nebezpečná zákruta na Rybničnej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Lucia Kováčiková 14. júla 2011

Vážený pán starosta,

touto cestou by sme Vás chceli z dôvodu častých dopravných nehôd a neustále vznikajúcich škôd na našom majetku osloviť s požiadavkou o riešenie tejto situácie. Jedná sa tu totiž o každodenné ohrozovanie zdravia/života chodcov v tomto úseku Rybničnej ulice.

Nakoľko značka o obmedzení rýchlosti na 40 km/h nebola vôbec účinná a nakoniec sa tu už ani nenachádza, chceli by sme sa opýtať (veríme, že nie len v našom mene) či by bolo možné uložiť do zákruty zvodidlá, príp. inú mechanickú zábranu, ktorá by ochránila chodcov a aj náš majetok. Nehody sa tu dejú veľmi často bez ohľadu na ročné obdobie. Za posledné 2 roky sme napr. prišli o auto zaparkované pred domom (totálna škoda - viď foto), plot - viď foto, telegrafný stĺp, strom...

Denne počúvame pískanie pneumatík a so strachom čakáme o čo prídeme tento krát. Máme malé dieťa a už len krátke pristavenie sa pri našom plote je životu nebezpečné. Nami navrhované riešenie by potešilo viacerých. Za skorú odpoveď vopred ďakujeme.

S pozdravom Kováčiková

21. júl 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pani Kováčiková,

vzhľadom na to, že komunikácia Rybničná je v správe Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, postúpime im Váš podnet spolu s návrhom riešiť daný úsek dopravno – organizačnými opatreniami, t.j. vytvorením zóny s dopravným obmedzením (najvyššia povolená rýchlosť 30 km/hod alebo iným návrhom) na zvýšenie bezpečnosti v úseku od križovatky ulíc Dorastenecká – Rybničná po križovatku ulíc Rybničná – Koniarková.

S pozdravom

Ing. Peter Cviklovič
referát cestného hospodárstva
Mestská časť Bratislava - Vajnory
21. júl 2011

Lucia Kováčiková

Dobrý deň pán Cviklovič,

ďakujem veľmi pekne za rýchlu reakciu. Budeme radi za opatrenia, ktoré budú uskutočnené a napomôžu zvýšeniu bezpečnosti na danom úseku cesty. Naďalej by sme však za najvhodnejšie riešenie považovali umiestnenie mechanickej zábrany na križovatke ulíc Rybničná - Šaldova (betónové zvodidlo, spomaľovače...).

Označenie úseku dopravnými značkami považujeme za nepostačujúce, nakoľko toto je jednoducho ignorovateľné nezodpovednými vodičmi, kvôli ktorým sme tento návrh podali. Veríme, že urobíte všetko čo bude vo Vašich silách, aby dopravná situácia na tejto komunikácii zlepšila.

S pozdravom

Kováčiková
19. september 2011

Lucia Kováčiková

Dobrý deň,

chcela by som sa touto cestou informovať, v akom štádiu je riešenie dopravnej situácie z môjho podnetu. Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
Kováčiková
03. november 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pani Kováčiková,

Váš podnet bol postúpený z hľadiska kompetencií správcovi komunikácie - Rybničnej ulice, ktorým je Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy. Podnet bol postúpený správcovi i s podkladmi, situáciou a fotodokumentáciou i s doporučením riešenia problematického úseku buď dopravno-organizačnými opatreniami, alebo iným technickým opatrením.

Správca komunikácie zabezpečil zhodnotenie súčasného stavu a prerokoval problematiku v Operatívnej komisii pri oddelení prevádzky dopravy Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy s KDI KR PZ v Bratislave dňa 13.09. 2011 so záverom: V mieste kriľovatky Rybničná – Šaldova doplniť VDZ V 4.

VDZ V 4 zrealizuje Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy – oddelenie cestného hospodárstva.

S pozdravom

Ing. Peter Cviklovič
Mestská časť Bratislava – Vajnory
06. november 2011

Lucia Kováčiková

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď. VDZ V4 bola zrealizovaná. Som rada, že ste sa touto situáciou zaoberali. Uvedené riešenie je však stále nepostačujúce. Biela čiara na krajnici nezastaví auto letiace na chodník, príp. na náš plot a nebodaj až do našej záhrady. Prichádza zima, čiara zapadne snehom, teraz lístím a aj keď je vozovka čistá, cesta sa zvažuje tak, že čiaru z diaľky skoro vôbec nevidno, vodič si ju všimne až keď už je v zákrute...

Ďakujem
09. november 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pani Kováčiková,

pre bližšiu informovanosť Vám uvádzame, že dopravnú situáciu na Rybničnej ulici v blízkosti Šaldovej ulice konzultoval Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy s Krajským dopravným inąšektorátom PZ –ODI.

Po vyhodnotení počtu dopravných nehôd v oblasti bolo Krajským dopravným inšpektorátom navrhnuté, v operatívnej komisii č. 33/1633 z 13.9.2011 prerokované a následne určené použitie dopravných značiek a dopravných zariadení. Riešenie spočíva v jednoznačnom vyznačení komunikácie vodiacou čiarou V 4 (vyhl. 9/2009 Z.z.), ktorá usmerní vodičov a naznačí trasu hlavnej komunikácie, ktorá sa zatáča vpravo.

S pozdravom

Ing.Peter Cviklovič
referát cestného hospodárstva
MČ Bratislava - Vajnory
25. marec 2012

Lucia Kováčiková

Ďakujeme.
Škoda však, že o vyriešení tohto podnetu rozhodlo pár ľudí, z ktorých možno žiadny nebýva v tejto oblasti Vajnor. Keby o tom rozhodovali ľudia, ktorých sa to najviac týka - ľudia, ktorí tadiaľko denno denne chodia a ktorí bývajú v blízkosti tejto komunikácie, určite by podnet nebol označený ako vyriešený.

Zostáva už len veriť, že sa tu nestane ďalšia nehoda...
25. marec 2012

Lucia Kováčiková

Ešte som ani nestihla pridať komentár a prišlo mi zle, keď som vonku ZNOVU začula to staré známe pískanie gúm, kedy opäť niekto letel ako grázel a nejaká biela čiara mu vôbec ale vôbec nič nehovorila.................. Je to príšerné sedieť v pokoji doma a v zápätí pár sekúnd čakať zo strachom na ranu do plota...............

ĎAKUJEME
25. marec 2012

Odkazprestarostu.sk

Dobrý večer, mrzí nás len čiastočné a ako píšete, nedostatočné riešenie Vášho podnetu. Vzhľadom na situáciu, ktorú ste opísali vo Vašich komentároch a ktorá sa aj na základe dokumentácie dá označiť za naozaj kritickú, nechávame podnetu status Rozhodnite po dlhšiu dobu, ako zvyčajne. K podnetu sa tak bude môcť vyjadriť väčší počet návštevníkov a Vašu námietku k riešeniu opätovne prepošleme aj Magistrátu hlavného mesta.
26. marec 2012

Lucia Kováčiková

Ďakujem a budem pevne dúfať, že Magistrát poskytne lepšie a hlavne účinnejšie riešenie. Hlasovanie za alebo proti na tomto portáli mi príde zbytočné, nakoľko sa tu nachádza minimum Vajnorákov. Tí ostatní ani netušia, že sa táto situácia vôbec rieši. Logickejšia by bola napr. petícia, kde sa majú možnosť vyjadriť aj ostatní... Ale ďakujem aj za túto možnosť.

Vďaka a budem čakať na odpoveď
S pozdravom
Kováčiková
26. marec 2012

Lucia Kováčiková

Ak by petícia mohla nejakým spôsobom pomôcť pri riešení, som ochotná ju zrealizovať. Dajte mi prosím vedieť čo si o tom myslíte.

Vďaka
29. marec 2012

Brano Nopp

Magistrat urcite ma financne prostriedky na lepsie vyriesenie tejto kritickej situacie. Len by to chcelo lepsie alokovat tieto prostriedky. Viac v prospech obcanov.
Staci si precitat spis Gorila a cloveku je az zle kolko penazi danovych poplatnikov si niekto len tak zhrabne, bez akehokolvek trestneho stihania.
verim, ze magistrat prehodnoti taketo smiesne oznacenie, ktore naozaj nezabrani takymto bezohladnym vodicom alebo kamikadze???
29. marec 2012

Lucia Kováčiková

Som rada, že sa našiel ďalší človek, ktorý zdieľa náš názor. A verte, je ich naozaj dosť. Takmer každý deň sa pri práci v predzáhradke stretávame s komentármi okoloidúcich ľudí, či sa nebojíme... S malou dcérkou sa hrávame radšej za domom a byť na mieste učiteliek z materskej škôlky, chodila by som s deťmi inou ulicou. Človek naozaj nikdy nevie, čo sa tu opäť prihodí....
04. apríl 2012

Odpoveď samosprávy

Vážená pani Kováčiková,

v nadväznosti na problematickú a nebezpečnú zákrutu na ulici Rybničná, ktorá sa nachádza v blízkosti ulici Šaldova sme opätovne s odborným dopravným inžinierom posudzovali dané miesto a pripravíme projekt s riešením osadenia cestného zvodidla v potrebnom mieste. Nadväzne podnikneme ďaľšie kroky, aby sa podarilo tento zámer i zrealizovať. Poznamenávame však, že komunikácia Rybničná nepatrí do správy miestnych komunikácií mestskej časti Bratislava – Vajnory.

S pozdravom

Ing. Peter Cviklovič
referát cestného hospodárstva
Mestská časť Bratislava - Vajnory
04. apríl 2012

Lucia Kováčiková

Dobrý deň pán Cviklovič,
ďakujem veľmi pekne. Ak sa Vám Vami pripravovaný projekt podarí zrealizovať (resp. Magistrátu) budem(e) vám nesmierne povďační.

Dúfam, že tentokrát sa dočkáme. Budem držať päste.
28. máj 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

projekt riešenia zvodidiel v problematickom úseku bol spracovaný firmou DIC Bratislava, očakávame výsledok z prerokovania a odsúhlasenia projektu v Operatívnej komisii pri oddelení prevádzky dopravy Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy v 23. týždni.

S pozdravom

Ing. Peter Cviklovič
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Referát cestného hospodárstva a investícií
Roľnícka 109, 831 07 Bratislava 36
Tel. 02 48 22 44 28
28. máj 2012

Lucia Kováčiková

Dobrý deň,
ďakujem veľmi pekne za informáciu o súčasnom stave riešenia.

S pozdravom
Kováčiková
19. júl 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

za účelom zvýšenia bezpečnosti v zákrute Rybničná, zabezpečila MČ Bratislava – Vajnory vypracovanie projektu dopravného značenia na križovatke ulíc Rybničná – Šaldova, ktorý bol prerokovaný v Operatívnej komisii prevádzky dopravy Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy v mesiaci jún 2012 a následne odsúhlasený. Realizácia nového dopravného značenia podľa tohto projektu prebehla v mesiaci júl 2012.



S pozdravom

Ing. Peter Cviklovič
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Referát cestného hospodárstva a investícií
Roľnícka 109, 831 07 Bratislava 36
Tel. 02 48 22 44 28
19. júl 2012

Lucia Kováčiková

Dobry den,
dakujem este raz, ze ste sa tymto podnetom zaoberali a vyriesili ho k zdarnemu koncu. Verim, ze sa dopravna situacia zlepsi.
Este raz vdaka.
Kovacikova

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania