Mlynarovičova - autá parkujúce pred schodmi


V riešení
meno
Jana 15. novembra 2020

prosím môžete dať pred tieto schody zákaz parkovať, alebo prekážku, pretože cez deň aj večer
je tento chodník obsadený autami a ľudia si musia šúchať kabáty v medzerách medzi špinavými autami aj s nákupmi. Je to trvalý problém.

18. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Podľa priloženej fotografie sa jedná o porušenia pravidiel cestnej premávky – vozidlá na chodníku stáť nesmú, to neplatí, ak ide o zastavenie alebo státie vozidla na okraji chodníka priľahlého k ceste, pri ktorom ostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5m.
V uvedených prípadoch je potrebné sa obrátiť na poriadkové zložky (Policajný zbor SR alebo mestská polícia) pre zjednanie nápravy (§52 zákona č. 8/2009).

Dávid Pavlík, Referát komunikácie s verejnosťou MÚ Petržalka
21. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy
08. marec 2021

Martin Uváček

Tento chodník už dávno neslúži chodcom. Mestská polícia by tam mohla chodiť dávať pokuty ako na klavír.
09. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
hliadky MsP Váš podnet preveria a v prípade zistenia porušenia zákona budú priestupky riešiť. Ukladanie bariér, zmeny alebo doplnenia vodorovného a zvislého dopravného značenia však nie je v kompetencii MsP. Na takéto úkony je príslušný správca komunikácie.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Ťarcha
28. jún 2021

Janka Kozikova

auta stale parkuju priamo pred schodmi - podnet zatiaľ nebol vyriešený

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania