Mlynské Nivy-chodník-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Peter Oravec 18. novembra 2020

Mlynské nivy boli naozaj obojsmerne "sprejazdnené", ale nie spriechodnené. Na pravej strane (smerom do centra) ostal bariérový chodník, na čo chodec príde až niekoľko sto metrov za križovatkou s priechodom. Takže, ak chodec nechce prebiehať cez 12 prúdovú komunikáciu, musí sa tých niekoľko sto metrov vrátiť a použiť priechod. Prosím o riešenie, alebo aspoň o včasné informovanie chodcov o tom, že chodník po pravej strane Mlynských nív neexistuje.

18. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
19. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Sekcia dopravy

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet, usmernenie chodcov/cyklistov v tejto oblasti zhotoviteľ po našej výzve napraví najneskôr budúci týždeň.

S pozdravom
Kedy? budúci týždeň

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
a pri tom barnumskom otváraní diaľnice na Mlynských nivách to pán primátor Vallo nevidel? Alebo nechcel vidieť?
S pozdravom.

Prosím o preposlanie.
01. december 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
neriešený podnet. Zhotoviteľ nenapravil. Zastrčená polotajná tabuľka kdesi naboku ukazujúca smer na autobusovú stanicu nie je riešením, ak chodec nechce ísť na autobusovú stanicu, ale logicky predpokladá, že sa dostane smerom do centra aj po pravej strane "bulváru".
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
01. december 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

radi by sme Vás touto cestou informovali, že informačná tabuľa o uzavretí chodníka a obchádzke pre peších na Mlynských nivách bola zodpovednou osobou už realizovaná. Foto v prílohe.

Ešte raz ďakujeme za podnet.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
02. december 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
ok, toto je zo strany centra. A aký je stav smerom do centra, teda pri Svätoplukovej ulici? Môj podnet upozorňoval na situáciu totiž zo strany križovatky Mlynských nív a Svätoplukovej ulice.
Ďakujem.

Pán admin,
koľko prostriedkov treba na opätnovné spustenie možnosti vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy?
Žeby sme sa zložili? Ja osobne by som teda rád prispel.
Ďakujem.
S pozdravom.
29. december 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, pán admin,
prečo ste podnet označili ako vyriešený, ak vyriešený nie je:
"ok, toto je zo strany centra. A aký je stav smerom do centra, teda pri Svätoplukovej ulici? Môj podnet upozorňoval na situáciu totiž zo strany križovatky Mlynských nív a Svätoplukovej ulice."
Ďakujem za odpoveď, s pozdravom.

P.S.
Pán admin,
koľko prostriedkov treba na opätnovné spustenie možnosti vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy?
Žeby sme sa zložili? Ja osobne by som teda rád prispel.
Ďakujem.
S pozdravom.
30. december 2020

Pozorovatel

Tu asi nejde o naklady na znovuspustenie, ale o chcenie.Ale mozno to je inak.
Pokial bola funkcionalita uz k dispozicii, bola asi len deaktivovana.
Poprosim admina OPS o vysvetlenie preco.

Dakujem
30. december 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

ako už bolo uvedené pod viacerými podnetmi, žiaľ, funkcionalitu sme museli dočasne v rámci webových prehliadačov vypnúť, nakoľko obsahovala chyby. Jej obnova si bude vyžadovať nielen finančné prostriedky, ale bude potrebné aj jej komplexnejšie riešenie.
Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme, avšak zdôrazňujeme, že sa jedná len o dočasné riešenie a vyjadriť súhlas/nesúhlas s odpoveďou samosprávy je stále možné a to prostrednístvom aplikácie Odkaz pre starostu, ktorá je dostupná pre operačné systémy IOS a Android v AppStore a v obchode GooglePlay. Aplikácia je samozrejme zdarma.

Touto cestou prosíme používateľov o trpezlivosť a prípadné využívanie aplikácie, kde je možné vyjadriť súhlas/nesúhlas s odpoveďou samosprávy v každom prípade.

Ďakujeme za pochopenie.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
30. december 2020

Peter Oravec

Pani Addová,
prosím prosím prosím, skončite už na OPS s tým slovným spojením "jedná sa o...". Naozaj je to nespisovne:
https://jazykovaporadna.sme.sk/q/2851/
Skúste to, prosím, spisovne:
"Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme, avšak zdôrazňujeme, že IDE len o dočasné riešenie...".
Ďakujem srdečne.

Mimochodom, pani Addová, to, že ste "funkcionalitu" spočívajúcu v možnosti vyjadriť sa priamo k odpovedi samosprávy vypli, pretože obsahovala chyby, Vám, ako som už viackrát uviedol nielen ja, neverím.
Som presvedčený, že tejto milosrdnej lži neveríte ani Vy.
S pozdravom.
30. december 2020

Peter Oravec

Pani Addová,
a prečo je tento podnet označený ako yriešený, ak samospráva neodpovedala na to, ako je značenie vyriešené z druhej strany (moja otázka z 2.12.2020, pozri vyššie)?
Ďakujem.
03. január 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

stav druhej strany ulice, resp. opačného smeru sa preveruje.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
03. január 2021

Thor

Zaujíma názor OPS, prečo Petrovi Oravcovi a jemu podobným toleruje tzv. kyberšikanu. Tento pán mal byť dávno zablokovaný, pretože jeho správanie aj absolútne za čiarou, slušnosť je slovo, ktoré tento pán zjavne nikdy nespoznal. Jedinci ako je on si myslia, že v prostredí internetu môžu všetko. Všade bol, všetko videl, všetko vie, a tam kde nebol sa chystá. Šikanuje úradníkov, Vás ako aj iných prispievateľov. Prosím OPS začnite toto riešiť a dávajte priestor na OPS slušným ľuďom.
03. január 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, Thor,
vzhľadom na to, že Vaša správa neobsahuje akékoľvek vecné argumenty, ale výlučne iba osobné invektívy, necítim potrebu nijakým spôsobom na Vašu správu reagovať.
Adminovi OPS dávam Vašu správu do pozornosti z hľadiska zverejnených pravidiel komunikácie na portáli OPS.
S pozdravom.
07. január 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
adminovi OPS dávam správu od Thora z 3.1.2021 do pozornosti z hľadiska zverejnených pravidiel komunikácie na portáli OPS.
S pozdravom.
08. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

označenie obchádzkovej trasy v smere do centra je taktiež dávno zrealizované. Nachádza sa hneď pri zástavke MHD smer mesto. Za nepríjemnosti spôsobené oneskorenou odpoveďou sa ospravedlňujeme.

S pozdravom
Kedy? december 2020

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto Slovenskej republiky
09. január 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

Príspevok užívateľa Thor sme skontrolovali a odstránili časti, ktoré porušujú pravidlá portálu.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
14. január 2021

Majka

Mlynské Nivy-chodník-bariérový

chodnik zablokovany cca od polky su M. NIvy neproechodne. chyba oznacenie o uzavreti chodnika a prechod pre chodcov aby mohli bezpecne prejst na druhu stranu
14. január 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Majka,

podľa vyjadrenia samosprávy sa označenie nachádza pri zástavke MHD smerom do mesta.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
24. január 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Nie, nie je to vyriešené. Tabuľa o obchádzke sa nachádza až za zastávkou MHD v smere do mesta. Je potrebné, aby tabuľa s inofmráciou o nepriechodnosti Mlynských nív po pravej strane smerom do centra bola aj na križovatke so Svätoplukovou. Chodci sa nemajú ako na tejto križovatke dozvedieť, že trasa po pravej strane smerom do mesta je nepriechodná. Musia ísť asi dvesto metrov po Mlynských nivách a až tam (za zastávkou MHD) sa z tabule dozvedia, že sa musia vrátiť na križovatku so Svätoplukovou, a ísť po ľavej strane Mlynských nív smerom do centra.
Podnet je neriešený a ignorovaný mestom aj stavebníkom. A aj OPS.
Prosím o zmenu statusu na neriešený a o preposlanie zodpovedným.
S pozdravom.
24. január 2021

Pozorovatel

Neuveritelne, ze nikto zo zodpovednych (investor, zhotovitel, mesto...) nedokazal za vyse 2 mesiace zabrzpecit umiestnenie jednoduchej info tabule o nepriechodnosti chodnika....
28. február 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme znovu otvorili a preposlali samospráve s prosbou o posunutie informačnej tabule.

Ďakujeme za trpezlivosť.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
25. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

zodpovedná osoba umiestnila ďalšiu informačnú tabuľu na križovatke Košická/Svätoplukova.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
30. apríl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, prosím o uzavretie podnetu.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania