Prístavná-cyklotrasa-poškodená

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Prevalený a rozpadnutý betónový povrch. Jednoznačne lacný betón s obsahom minima cementu. Je tam veľká premávka cyklistov, a je tam riziko nešťastia. Chodník je kľukatý a neprehľadný. Treba to riešiť skôr ako príde mráz, potom sa ten betón rozpadne načisto.

24. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
26. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Národná diaľničná spoločnosť
27. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dovoľujeme si Vám uviesť, že NDS nemá v správe predmetný cyklistický chodník. Podnet odporúčame smerovať späť na Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, resp. koncesionára bratislavského obchvatu spoločnosť Zero Bypass Limited.

Ďakujeme.

S úctou

MEDIA TÍM NDS
27. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
29. november 2020

Andrej

Dobrý deň, diery v rozpadnutom chodníku boli cez víkend zaliate betónom. Nebolo to však označené, a viacerí cyklisti a chodci sa zaborili do čerstvého betónu. Teraz je situácia ešte horšia ako predtým, pretože betón vytvrdol a ostali tam nepríjemné hrboly a jamy, ktoré môžu spôspbiť pád cyklistu v zhoršenej viditelnosti. Jedná sa o frekventovanú cyklotrasu kde je značná premávka, ktorá si vyžiadala aj regulovčíkov na úsekoch kde prechádza ťažká technika. Opätovne nahlasujem požiadavku na opravu poškodeného úseku.
11. december 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
11. december 2020

Andrej

Súčasný stav
17. december 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

uvedomujeme si, že oprava cyklochodníka je nevyhovujúca. Avšak ide o dočasné riešenie a v budúcom roku by mala byť vybudovaná nová cyklotrasa. Pokiaľ by došlo k zhoršeniu stavu povrchu, budeme situáciu riešiť.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
17. december 2020

Andrej

Dobrý deň, k zhoršovaniu stavu predmetného úseku dochádza stále. Ten nekvalitný betón sa ďalej rozpadáva a láme. Je len otázkou krátkej doby kedy bude potrebné tento úsek dať do poriadku. Myslím si, že ideálne riešenie by bolo tých cca 20 metrov pokryť asfaltom, ktorý rýchlo vytuhne a zníži sa riziko, že to niekto poškodí svojou nepozornosťou. Tým by sa predĺžila životnosť do vybudovania novej cyklotrasy.
21. marec 2021

Andrej

Párna-cyklotrasa-poškodená

Nebezpečne prepadnutý cyklochodník ohrozuje cyklistov a plynulosť premávky na cyklotrase. Hrozí vážny úraz!
21. marec 2021

Andrej

Prístavná-cyklotrasa-poškodená

Po výkopových prácach na cyklochodníku bola kama zasypaná štrkom. Štrk sa postupne prepadáva a ohrozuje cyklistov. Hrozí spriečenie kolesa a ohrozenie cyklistu vážnym úrazom. Pohodený gumový štvorec situáciu nerieši. Žiadam v mene cyklistov o opravu.
22. marec 2021

Andrej

Párna-cyklotrasa-poškodená


Prevalený a rozpadnutý betónový povrch. Jednoznačne lacný betón s obsahom minima cementu. Je tam veľká premávka cyklistov, a je tam riziko nešťastia. Chodník je kľukatý a neprehľadný. Treba to riešiť skôr ako príde cyklistická sezóna a stane sa tam nejaký vážny úraz.
14. apríl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Andrej,

oslovili sme samosprávu s prosbou aspoň o dočasnú nápravu.

Ďakujeme za trpezlivosť.

S pozdravom,
Barbora Kmeťová
Administrátorka portálu Odkaz pre straostu
06. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

referát cyklodopravy sa tento týždeň stretne priamo na mieste so zástupcami konzorcia D4R7 a preberú zlepšenia dočasných obchádzkových trás tak, aby spĺňali vyššie štandardy.
Zároveň preberú aj konečný projekt riešenia cyklodopravy v tomto úseku, ktorý by mal byť hotový do konca tohto roka.

S pozdravom
Kedy? 2021

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
06. máj 2021

Andrej

Dobrý deň, možno by stálo za zváženie viesť cyklotrasu smerom vyznačeným na priloženej fotke. Obišlo by sa v podstate celé stavenisko cyklistami smerujúcimi k Malému Dunaju. Je tam v trase koľajište, ale je málo frekventované. Myslím si že aj trvale by tadiaľ mohla viesť cyklotrasa.
S pozdravom.
21. máj 2021

Andrej

Dobtý deň, podla informácie zo 6.5.2021 ste mali stretnutie s investorom priamo na poškodenej cyklotrase. Chcem sa spýtať ako ako ste sa dohodli na oprave cyklotrasy. Odvtedy ubehli dva týždne, a cykotrasa je stále v dezolátnom stave. Poprosím vás v mene všetkých cyklistov ktorí tento úsek využívaju, a riskujú tam ohrozenie zdravia, kedy dôjde k aspoň provízornej náprave. Ďakujem
16. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Andrej,

samosprávu sme požiadali o vyjadrenie.

Ďakujeme,

Barbora Kmeťová
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania