Námestie slobody-nedodržiavanie dopravných predpisov

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Peter Oravec 26. novembra 2020

Podľa novej vyhlášky 30/2020 Z. z. sa značky zákaz zastavenia (č. 270) a zákaz státia (č. 271) vzťahujú aj na priľahlý chodník:
https://www.epi.sk/disk/zz/file/2020/2020c000z0030p003.pdf
Autá parkujúce na Námestí Slobody ulici porušujú vyhlášku. Prosím o riešenie.

26. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
26. november 2020

Jerome

skutočne cez čiaru, resp.všetky čiary!! MsP - dajte odtiahnuť...v bývalej zeleni úplne na drzovku parkujú! Ktorú zničili parkujúce autá!
26. november 2020

NaTrnavke

nie len zakaz statia ale este aj na zeleni, skor na tom, co po nej zostalo
MsP Bratislava je na hanbu, ako keby ani neexistovala
27. november 2020

Juraj

Na hanbu nie je MsP, ale skor vodici, ktori tak na drzovku parkuju. Aut je v Bratislave prilis vela, prislusnikov MsP zas prilis malo. Idealne by bolo keby obcania dostali do ruk nastroj (aplikaciu), s ktorou by mohli nahlasovat (nazvite to vklude aj bonzovanim) zle parkujuce auta. Obcan pouzije aplikaciu na vyhotovenie fotiek priestupku, dedikovany zamestnanec MsP ich bude vyhodnocovat a pokuty budu chodit postou..
27. november 2020

NaTrnavke

Odkaz pre policiu :D
27. november 2020

Peter Oravec

Juraj,
možno sa črtá určité riešenie.

Pri tomto podnete
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/98796/palisady-stlpik-chybajuci

ma magistrát upozornil na jednu možnosť:
"Pokiaľ budete svedkom situácie ako z obrázku, je na mieste privolať políciu alebo fotografie poslať na štátnu políciu, ktorá má zákonom umožnené využívať objektívnu zodpovednosť."

Tak neviem.
S pozdravom.
27. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

okrem riešenia, ktoré sme naznačili pri podnete 98796 sa pripravuje aj novela zákona, ktorá by umožnila využitie objektívnej zodpovednosti aj pracovníkom MsP. Toto je však na poslancoch a poslankyniach NR SR.
Políciu sme na častejšie monitorovanie tohto úseku upozornili. Nakoľko nemáme momentálne možnosti ako podnet ďalej riešiť, považujeme ho za uzavretý.
Samozrejme budeme veľmi radi za spoluprácu pri riešení podobných priestupkov. Jediný spôsob riešenia je však nateraz privolať MsP alebo štátnu políciu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
27. november 2020

Peter Oravec

27. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v prípade, že máte pocit, že mestská polícia nepostupuje dostatočne a napríklad štátna polícia rieši podobné situácie promptnejšie, máte možnosť obrátiť sa aj na štátnu políciu.
V prípade, že máte pocit, že dochádza k zlyhaniam príslušníkov mestskej polície, máte možnosť obrátiť sa na kanceláriu sťažností a podnetov.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
27. november 2020

Jerome

mily Magistrat, kontrola parkovania zlyhava v celej Bratislave!
27. november 2020

Jerome

admin, preco sa nadalej sa neda vyjadrit k odpovedi samospravy : suhlas/nesuhlas???
27. november 2020

jajboli

V tomto podnete ide o parkovanie pomedzi tie stromy? S tým nemám problém, na rozdiel od väčšiny iných parkovacích miest totiž vodiči neparkujú na chodníkoch a dokonca sú park. miesta odelené stormami čo vyzerá poekne. Kiež by sme mali takýchto parkovacích miest viac.
27. november 2020

Jerome

toto nie su parkovacie miesta, byvaly travník a od cesty priestor oddeleny kvetinacmi, ozaj, auta sa tam dostanu len jazdou po chodniku
28. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
pán magistrát, arogancia je asi to jediné, čo u vás naozaj funguje.
Pán admin OPS, ak ma magistrát pri celkom štandardnom podnete, ktorý je možné zadať v súlade s pravidlami portálu OPS, a ktorý je v kompetencii magistrátu, odkazuje na inú inštitúciu (štátnu políciu), resp. na oficiálnu sťažnosť, tak tento portál stráca zmysel.
S pozdravom.
28. november 2020

Michal

Pokojne by z toho mohli byt legalne parkovacie miesta. Chodnik je siroky. Dat tam este sikme obrubniky.
28. november 2020

Peter Oravec

Michal, mohli by byť, ale nie sú. S pozdravom.
29. november 2020

Haky

Súhlasím s vyšie uvedenými argumentami, že treba s tým parkovaním "na drzovku" niečo robiť. No mňa skôr zaujala na fotke tá znacka na stlpe (zákaz zastavenia) a hneď za tým zastávka. Zvislé značenie má prednosť pred horizontálnym (vyznačenie zastávky žltými čiarami na ceste). Pre MHD by zákaz zastavenia teda mal platiť tiež, nie?
29. november 2020

Peter Oravec

Dobry den.
V podstate asi ano. Takych absurdit je v Bratislave odhadom 1.564.297. Ale mozem sa mylit.
S pozdravom.
02. december 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, pán admin,
Koľko prostriedkov treba na opätnovné spustenie možnosti vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy?
Žeby sme sa zložili? Ja osobne by som teda rád prispel.
Ďakujem.
S pozdravom.
04. december 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň pán Oravec,

jedná sa o komplexné riešenie, ktoré nezávisí len od financií. Budeme sa snažiť daný problém vyriešiť čo najskôr. Touto cestou Vás prosíme o trpezlivosť, príp. o využívanie aplikácie, prostredníctvom ktorej je možné vyjadriť súhlas/nesúhlas s odpoveďou samosprávy v každom prípade.

Ďakujeme Vám za porozumenie.

S pozdravom


Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
04. december 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, pani Addová,
ďakujem za odpoveď, ale pri tomto podnete
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/103779/betliarska-problemove-parkovanie
ste napísali:
"možnosť vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy je v rámci webových prehliadačov dočasne nedostupná, nakoľko obsahovala chyby. Vzniknutá situácia nás mrzí. V budúcnosti sa budeme snažiť získať prostriedky na jej opätovné spustenie."
Ako j e d i n ý dôvod nefunkčnosti, resp. nemožnosti vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy ste teda uviedli nedostatok financií.
Teraz zase pre zmenu tvrdíte niečo iné, a to, žde ide o komplexné riešenie, ktoré nezávisí len od financií.
Prosím, ktorá z Vaši odpovedí je pravdivá?
Ďakujem,
s pozdravom.
02. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený a ignorovaný podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
03. február 2021

Jerome

ŠPZ vidno, tak nech MsP koná
30. apríl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
16. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Dobrý deň,

podnet sme preposlali subjektu, ktorý označila samospráva ako zodpovedný.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk
20. august 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Aktuálny stav: bez zmeny.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.