Parkovanie na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený

Zaslal: M, 02. júla 2014

Každý deň sa stretávame s parkovaním áut na chodníku a občania nemajú kade prejsť po chodníku a sú nútení ísť po ceste. Žiadam Vás o pravidelné kontrolovanie políciou a ukladaním náležitých pokút za dané priestupky, inak sa tento problém nikdy nevyrieši. Taktiež je pozdĺž celej ulice zákaz zastavenia, ktorý sa zjavne nedodržiava. Stred obce nevyzerá ako kľudné miesto na posedenie na lavičke, ale ako jedno veľké parkovisko pre autá (či už nákladné alebo osobné). Prosím Vás, začnite už konečne niečo s tým robiť.

03. júl 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet.

Upovedomili sme našich okrskárov, aby parkovanie kontrolovali aj v tejto lokalite.
Treba objektívne povedať, že ide o ojedinelý prípad a verím, že sa nebude opakovať.

S pozdravom

Ing. Ján Mrva, starosta
09. júl 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

Obdržali sme vyjadrenie mestskej polície k parkovaniu na chodníku.

Uvádza sa v ňom, že im chýbajú dôležité údaje k uvedenému priestupku a to je dátum a čas. Prosíme preto logicky toho, kto dal ten podnet, nech uvedie, z akého dátumu a času je tá fotografia, aby mohli policajti konať.

Píšu, že „občan by mal v prvom rade porušenie predpisov nahlásiť na známe telefónne číslo polície“, teda na číslo: 159.

Vyjadrili sa tiež, že aj v týchto miestach robia pravidelné kontroly, ale tento prípad im unikol.
Nejde v žiadnom prípade o bežný jav a autá, ak tam stoja, tak len ojedinele. Polícia aj túto lokalitu kontroluje.

S pozdravom

Ing. Ján Mrva, starosta

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.