Rozvodná-kôš-preplnený

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený

——Správna adresa je Rozvodna 13—— Nedostatocna frekvancia vynášania, jeden kontajner na papier pre Rozvodnu 13,13A a 15 co je viac ako 120 bytov. Poprosíme vynášať každý druhý deň. Ďakujem

10. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za váš podnet. Podnet bol nahlásený a dnes bol opakovane urgovaný.

Kancelária starostu
11. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Plné smetné nádoby boli nahlásené na OLO. Podľa vyjadrenia oddelenia životného prostredia a územného plánovania zodpovednosť je na strane magistrátu. V podnete sa spomína nedostatok kontajnerov, k tomu by sa mal vyjadriť magistrát. Podnet presmerovaný na vyriešenie.

Kancelária starostu
11. máj 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
11. máj 2021

Marian

Dakujem
13. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

správca bytovky má na starosti kontajnerové stojisko.
Správca môže požiadať o zvýšenú frekvenciu vývozu alebo pridanie kontajnerov.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
13. máj 2021

Marian

Dobrý deň,
zhrniem to ešte raz: Situácia ktorá sa opakuje pre nedostatok nádob na všetky tri druhy triedeného odpadu. Pre vchody Rozvodná 15,13 a 13a (cca120bytov) je jedna nádoba na papier aj sklo aj plast. K tomu ešte boli zrušene nádoby na moste ponad Maurskú a pri kotolni na Vlárskej. Výsledok sú rozfúkane plasty a papiere týždeň čo týždeň v hornej časti Rozvodnej a takéto skládky skla papiera a plastov.

Problém teda je že vchody 15 a 13a nemajú žiadne nádoby na triedený odpad. Tieto vchody ale sami od seba nebudú konať.

Jedno z riešení by bolo vytvoriť nové väčšie kontajnerové stojisko medzi domami 13 a 11 na zelenej ploche (tam kde býva veľkokapacitný kontajner).

Neviem ale ako ďalej postupovať, s kým začať debatu alebo aký je postup.

Ďakujem
18. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

debatu treba začať so správcom bytového domu.
Ten má na starosti čistotu okolo kontajnerových stojísk a ich zabezpečenie.
Manuál k tomu nájdete tu: https://bratislava.blob.core.windows.net/media/Default/Dokumenty/manual%20KS.pdf
Mesto môže iba vyzvať správcu k náprave.
V prípade, že sme Vás zle pochopili a dokument hore neobsahuje informácie, ktoré ste chceli, poprosíme o usmernenie.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
21. máj 2021

Marian

Dobrý deň,

ďakujem za informáciu - link žiaľ nefunguje. Pošlite mi dokument prosím na adresu mrazmarian82@gmail.com

Ďakujem

Marián Mráz
24. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

manuál Vám bol zaslaný mailom.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
04. jún 2021

Marian

Dobrý deň,
Ďakujem - objednali sme prostredníctvom správcu po jednej modrej a žltej nádobe čo by malo vylepšiť situáciu.

S pozdravom

Marián Mráz

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania