Rybničná-reklama-vizuálny smog

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Ladislav 31. decembra 2020

Na Rybničnej ulici, tesne za križovatkou pri BEZke pred železničným nadjazdom v smere do Rače pribudli 2ks bilbordov. Sú postavené legálne? Ak áno, kto vydal povolenie na umiestnenie tesne pri ceste a v blízkosti križovatky?

31. december 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

bilboardy sú postavené v zmysle zákona na základe vydaného povolenia.
Za mestskú časť môžem povedať, že určite nesúhlasíme s bilboardovým smogom a sme za jeho postupné odstraňovanie. Zároveň musíme postupovať v zmysle zákona a rovnako v tomto prípade povolenie sme museli vydať po proteste prokurátora. Súčasný zákon nám neumožňuje proti podobných stavbám zakročiť, pokiaľ sú všetky zákonne podmienky splnené a to bolo aj v tomto prípade.

Magistrát hlavného mesta akutálne pripravuje zmeny a doplnky 07 vrámci, ktorých jednou časťou je aj nástroj na obmedzenie bilboardového smogu, mestská časť Vajnory tento návrh podporuje.

S pozdravom

Michal Vlček
starosta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania