Padá omietka - Kominárska

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
Ľudmila Orbanová 08. júla 2014

Na rohu Kominárskej a Račianskej ulice je budova v zlom stave, takže omietka môže kedykoľvek spadnúť. Pred časom sa tak stalo a na chvíľu bol chodník ohradený páskou. To asi malo prinútiť ľudí aby po chodníku v tomu úseku nechodili(takže mali využívať cestu?) Páska bola onedlho pretrhaná, ale problém ostal. Prosím riešte problém s budovou, ktorá ohrozuje chodcov. Posledne, keď padla omietka bolo to dosť masové a niekomu by to mohlo ublížiť. Oznam je tam už roky ale hrozba nie je vyriešená.

21. júl 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Ďakujeme za podnet. Vec bola postúpená na Stavebné oddelenie a vyžaduje si čas na preverenie skutkovej podstaty.

Ing. Natália Kudláčová
02. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Vlastník objektu bol vyzvaný listom zo dňa 16.5.2014, aby bezodkladne odstránil z chodníka padnutú omietku a aby vykonal opatrenia, ktorými zabezpečí mechanickú odolnosť a stabilitu stavby a bezpečnosť pri jej užívaní.
Po osobnej obhliadke pracovníkov Stavebného oddelenia bola padnutá omietka odstránená.





Ing. Natália Kudláčová
02. september 2014

Ludmila

Dobry den,ako sa vyvija vec v sucasnosti? Budova predstavuje sustavne riziko pre chodcov a obzvlast teraz pri vlhnuti omietky kvoli dazdu
09. február 2018

Ľudmila Orbanová

Dobrý deň,mohli by ste ma informovať o tom,ako sa vec vyvíja? vlastník neurobil nijaké opatrenie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania