Rustaveliho-stavby a budovy-zlý stav budovy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Uzavretý
meno
Ing.Anton Májovský 08. januára 2021

Stavba Strediska čistoty je už absolútna hanba zodpovedných pracovníkov na Miestnom úrade Rača. Dokedy bude trvať ešte táto nečinnosť? Stavba je už "okrasa" Rače 3 roky. Je vôbec možné, že sa táto stavba nedá doriešiť?

08. január 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Ešte na jeseň 2018 došlo k obstaraniu firmy, ktorá mala budovu zrekonštruovať. Predmetná spoločnosť sa však ocitla v likvidácií a tak Mestská časť s ňou odstúpila od zmluvy. Do opakovanej súťaže sa ešte v zime 2018/2019 nikto ďalší neprihlásil.

Počas roka 2019 pracoval úrad na úprave projektu, aby došlo k zefektívneniu využitia budovy. Následne bolo v lete 2020 vyhlásené nové verejné obstarávanie na zhotoviteľa rekonštrukcie budovy.

Práce sa však opäť nezačali.

V rozpočte na rok 2021 došlo preto k navýšeniu prostriedkov na rekonštrukciu budovy, aby došlo k zatraktívneniu celej súťaže na rekonštrukciu. Predpokladáme, že vyhlásenie ďalšej súťaže by sa mohlo udiať v priebehu najbližších mesiacov s cieľom naplno rozbehnúť práce na rekonštrukcií v roku 2021 pričom dokončenie budovy predpokladáme v prvej polovici roka 2022.

Ospravedlňujeme sa za komplikácie spôsobené stavom budovy a jej bezprostredného okolia.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
09. január 2021

Martin Uváček

čo sa firmy sa to prihlasuje do týchto výberových konaní?? Keď náhodou vyhrajú, tak zistia, že cenu podliezli ešte aj pod svoje náklady?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania