Stromy na Romanovej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 25. júla 2011

Vysekali nám stromy, naše pľúca. Kto je za to zodpovedný, kedy sa tie stromy nahradia?

Nestačí ,že je viac miesta pre psov ako pre deti? Deti u nás zatvárajú do pár m² a vravia tomu ihrisko...

12. august 2011

občan

Umelecké dielo!! Torzo stromu. A to čo treba orezať to neorežú, orežte im platy!!!
25. august 2011

Odpoveď samosprávy

Orez bol vykonaný na základe požiadaviek správcu bytového domu a obyvateľov z dôvodu tienenia bytov a poškodzovania fasády domu. Orez sa uskutočnil za priamej účasti zástupcu vlastníkov bytov. Po dohovore s prítomnými dodávateľská firma vykonala radikálnejší rez.

Tento typ orezu v MČ Petržalka vykonávame len v ojedinelých prípadoch, vtedy keď to vyžaduje situácia a len pri takých druhoch stromov, ktoré sa rýchlejšie a lepšie vysporiadajú s radikálnym typom orezu. V priebehu 4 týždňov strom – javorovec jaseňolistý už začal tvoriť nové olistené výhonky.

Ing. Miroslav Štefánik
prednosta Miestneho úradu Bratislava-Petržalka
25. august 2011

Aqua

Postoj tých obyvateľov je pre mňa nepochopiteľný. Argumenty o tienení a pod. sa mi zdajú absurdné. Človek by myslel, že ľudia v meste budú radi za každý väčší strom. Bohužiaľ, takých obyvateľov, ktorým stromy "tienia", nájdete spústu aj inde.
Na jar by chceli všetky stromy orezať, aby im netienili, a potom, keď v lete nastanú horúčavy a slnko im pečie na steny domu, tak sa v tých panelových domoch pečú a nadávajú, ako sa to nedá vydržať.
----
Inak, podľa fotky, ten strom mohol tieniť akurát tak jedno okno bytu, lebo vedľa sú len okná schodiska.
A ak to už chceli orezať, určite sa to dalo citlivejšie.
Tiež ma dosť "pobavilo" : "... Orez sa uskutočnil za priamej účasti zástupcu vlastníkov bytov. Po dohovore s prítomnými dodávateľská firma vykonala radikálnejší rez."
Viem si živo predstaviť, že obyvatelia, čo chceli zachovať ten strom o tom ani nevedeli a keď sa to pilovalo, boli v práci a až po príchode domov zistili túto spúšť. Skutočne pekný darček od susedov.
:-(
13. september 2011

Michal Zelenak

zdravim, toto nie je orez, to je znicenie stromu. ano strom sice vyrasi nove listky, ale spolocenska a bilogicka hodnota stromu je 0,00
problem je v tom, ze starostlivost o stromy je vzdy na viazana aj na ine cinnosti ako je odpratavanie snehu, cistenie... zamestnanci firiem, ktore to robia nemaju o arboristike (starostlivost o stromy) vobec ziadne vedomosti a uz vobec nie skusenosti. je to o celkovom pristupe ku stromom na slovensku. ak pan Stefanik chce, velmi rad mu ukazem ako vyzera rez stromu.
a inac bolo by o 80% menej starosti, keby sa stromy vysadzali rozumne a sadili sa kvalitne stromy!
Michal Zelenak
certifikat EAC: European Treeworker
Veduci slovenskej pobocky ITEG (international tree experts group)
Stromolezecke certifikaty A,B,C
13. september 2011

aquaviva

Po prečítaní vyjadrenia p.Zelenaka, som sa len utvrdil v názore, že toto mesto riadia záškodníci (primátori, starostovia, poslanci a najmä mestskí úradníci) ! Kedysi som si myslel, že sú to len nekompetentní ľudia (ktorí nevedenia a "občas" urobia chybu), ale dnes som presvedčený, že to musia byť ZÁŠKODNÍCI, ktorý vedome toto páchajú. Inak sa takéto konanie ľudí, čo to schválili a potom takto (ako vidno na fotke) vykonali, nedá pochopiť.
21. september 2011

Michal Zelenak

jasné stav je vyrieseny. ved co uz sa tu da len riesit. ale ak to ten strom nahodou prezije, tak som potom zvedavy, kto ho bude kazdy rok orezavat, lebo po takejto akcii, treba stromy zrezane na hlavu orezavaz kazdy 1-2x. aj male dieta by si vedelo spocitat, ze s prihliadnutim na starostlivost po zakroku by odborne orezanie vyslo urcite lacnejsie...zelam pekny den...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania