Furmanská-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo bez EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Lamač

V riešení
meno
Martin 17. januára 2021

Na ulici Furmanskej ulici. Pravdepodobne Furmanska 3 (nedaleko autoopravovne a pneuservisu respektive predajcu jazdenych aut) dlhodobo stoji biely opel bez SPZ a bez platnej TK, EK.
Zrejme toto jazdene auto caka na svojho majitela ci na opravu.

Tato mestska cast Bratislavi je dost zanedbana.

28. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, Martin,
ďakujeme Vám za upozornenie na dlhodobo odstavené biele vozidlo (značky Opel) bez EČV na Furmanskej ulici. Váš podnet sme zaevidovali a je v riešení. Majiteľa bez EČV nie je možné zistiť ani prostredníctvom Mestskej polície. Je však vypracovaná výzva na odstránenie vozidla, ktorá bude v najbližších dňoch umiestnená na vozidle s lehotou na odstránenie 60 dní.
Po márnom uplynutí lehoty nasleduje v rámci procesných úkonov odtiahnutie vozidla zmluvným partnerom mestskej časti. Aktuálne má však zmluvný partner vyčerpanú skladovaciu kapacitu, pričom ako dôvod uvádza skutočnosť, že príslušný odbor okresného úradu, nevydáva v zákonných lehotách rozhodnutia v uvedenej veci, na základe ktorých je možné s motorovým vozidlom nakladať v zmysle zákona.
Situácia bola preverovaná aj v iných mestských častiach (a to aj v prípadoch iných poskytovateľov tejto služby) a je analogická. Napriek spomínaným skutočnostiam mestská časť vyvíja zvýšené úsilie na reálne riešenie veci a štandardizácii postupov, ktorými sú odtiahnutie vozidla na záchytné miesto, a následné konanie na správnom orgáne vedúce (ako k jednému z možných riešení) k jeho konečnej likvidácii.

Magáthová, SROKS, MÚ MČ BA - Lamač
14. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, Martin,
dňa 3.2.2021 bola na vozidlo vylepená výzva na odstránenie dlhodobo stojaceho vozidla. Dnes pri obhliadke bol za čelným sklom oznam, že vozidlo je predmetom konkurzného konania. Oslovíme v tejto veci správcu konkurznej podstaty.

Magáthová, SROKS, MÚ MČ BA - Lamač

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania